Як евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Як евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги

Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний і подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку з бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України (ФСС), щоб отримати лікарняні та декретну допомогу.

Е-лікарняні: запитання і роз'яснення

Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення ФСС — за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.

Перелік відділень ФСС, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану та їхні контакти оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4

Працівник може отримати допомогу:

  • по вагітності та пологах;
  • по тимчасовій втраті працездатності;
  • на поховання.

Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку.

Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФСС.

Щоб отримати матеріальне забезпечення, застрахованим особам потрібно мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.

Також варто підготувати копії таких документів:

  • 1—4, 11—16 сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків.

За наявності також подаються інші документи, передбачені Порядком надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженим постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8.

Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.

Допомога надається безпосередньо через робочий орган виконавчої дирекції ФСС у разі, якщо роботодавець не подав заяву-розрахунок за листком непрацездатності працівника.

За матеріалами Фонду соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці жінок в Україні

Які вимоги висуває трудове законодавство до охорони праці жінок? Чи можна працювати вночі або підіймати вантажі? Усі відповіді та актуальні документи — в одному матеріалі! Завантажуйте шаблони та нормативи з охорони праці жінок в один клік.
37017

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
10194

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1439

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді