Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний і подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку з бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України (ФСС), щоб отримати лікарняні та декретну допомогу.
Е-лікарняні: запитання і роз'яснення
Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення ФСС — за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.
Перелік відділень ФСС, які мають можливість здійснювати прийом в умовах воєнного стану та їхні контакти оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4
Працівник може отримати допомогу:
- по вагітності та пологах;
- по тимчасовій втраті працездатності;
- на поховання.
Кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку.
Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі ФСС.
Щоб отримати матеріальне забезпечення, застрахованим особам потрібно мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний.
Також варто підготувати копії таких документів:
- 1—4, 11—16 сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
- реєстраційного номера облікової картки платника податків.
За наявності також подаються інші документи, передбачені Порядком надання матеріального забезпечення деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженим постановою правління ФССУ від 24.01.2017 № 8.
Топ-3 матеріали вам у допомогу:
Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.
Допомога надається безпосередньо через робочий орган виконавчої дирекції ФСС у разі, якщо роботодавець не подав заяву-розрахунок за листком непрацездатності працівника.
За матеріалами Фонду соціального страхування України
Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
Наказ про доплату за шкідливі умови праці допоможе встановити доплату за шкідливі умови праці, підтверджені під час атестації робочих місць за умовами праці. Скачайте зразок наказу про доплату за шкідливі умови праці.
Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.