Цивільно-правовий договір на виконання певних видів робіт має містити вимоги щодо створення належних умов праці

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт.

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України одним із видів цивільно-правового договору є договір підряду, за яким одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та сплатити виконану роботу.

Тож, за умови укладення між організаціями цивільно-правового договору на виконання певних робіт, вимоги щодо створення належних умов праці регулюються положеннями договору на виконання робіт з урахуванням специфіки виробничого процесу підприємства та можливості виконання підрядною організацією певних видів робіт.

Нагадаємо, що обов’язковість проходження інструктажів та навчання з питань охорони праці працівниками під час прийняття на роботу і в процесі роботи визначено статтею 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та регламентовано вимогами Типового положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

У пункті 6.3 Типового положення визначено, що вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді