Цивільно-правовий договір на виконання певних видів робіт має містити вимоги щодо створення належних умов праці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт.

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України одним із видів цивільно-правового договору є договір підряду, за яким одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та сплатити виконану роботу.

Тож, за умови укладення між організаціями цивільно-правового договору на виконання певних робіт, вимоги щодо створення належних умов праці регулюються положеннями договору на виконання робіт з урахуванням специфіки виробничого процесу підприємства та можливості виконання підрядною організацією певних видів робіт.

Нагадаємо, що обов’язковість проходження інструктажів та навчання з питань охорони праці працівниками під час прийняття на роботу і в процесі роботи визначено статтею 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та регламентовано вимогами Типового положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

У пункті 6.3 Типового положення визначено, що вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді