Цивільно-правовий договір на виконання певних видів робіт має містити вимоги щодо створення належних умов праці

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт

Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України у листі від 23.07.2014 № 5683/0/8.2-03/6/14 повідомила Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві про врегулювання вимог щодо створення належних умов праці положеннями договору на виконання робіт.

Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України одним із видів цивільно-правового договору є договір підряду, за яким одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та сплатити виконану роботу.

Тож, за умови укладення між організаціями цивільно-правового договору на виконання певних робіт, вимоги щодо створення належних умов праці регулюються положеннями договору на виконання робіт з урахуванням специфіки виробничого процесу підприємства та можливості виконання підрядною організацією певних видів робіт.

Нагадаємо, що обов’язковість проходження інструктажів та навчання з питань охорони праці працівниками під час прийняття на роботу і в процесі роботи визначено статтею 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII та регламентовано вимогами Типового положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

У пункті 6.3 Типового положення визначено, що вступний інструктаж проводиться з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36592

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді