За зменшення ставки працівникам медзакладів «на папері» штрафуватимуть

Держпраці готова приймати скарги

За зменшення «на папері» ставки працівникам медзакладів штрафуватимуть

Керівники закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), щоб не виплачувати лікарям базову зарплату, яку встановив Уряд, іноді формально переводять працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики й надалі продовжують працювати повний робочий час.

Пільги та компенсації медиків

Така ситуація є порушенням трудового законодавства. Якщо медичний працівник потрапив у таку ситуацію, він має право звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці.

Якщо фахівці Держпраці встановлять, що керівництво формально перевело медпрацівника на неповний робочий день, а фактично він працює повний, керівник ЗОЗ сплатить штраф — 65 000 грн за кожного працівника.

За зменшення «на папері» ставки працівникам медзакладів штрафуватимутьСкачайте інструкцію з охорони праці для лікаря загальної практики — сімейного лікаря

Під час перевірки Держпраці не розголошує особу заявника

Нагадаємо: із 1 січня 2022 р. державні та комунальні ЗОЗ повинні дотримувати вимог постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» від 12.01.2022 № 2. Документ передбачає підвищення базового рівня заробітної плати для лікарів і медичних сестер.

Розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам ЗОЗ державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці розраховують від встановленої Урядом базової зарплати на рівні:

  • не менше ніж 20 000 грн — для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в ЗОЗ;
  • не менше ніж 13 500 грн — для фахівців з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти та першим (бакалаврським) рівнем вищої медичної освіти.

Якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх заробітна плата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу.

Запровадження неповного робочого часу є зміною істотних умов праці. Роботодавець повинен повідомити про це працівників не менше, ніж за два місяці (ст. 32 КЗпП).

Якщо неповний робочий час встановлюється за бажанням працівника, то попереджувати працівника за два місяці не потрібно, і неповний робочий час може бути запроваджений з будь-якого моменту.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
2661

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
115907

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді