Уряд оновив вимоги для виробників будівельної продукції

Низка нових положень вже набула чинності

Уряд оновив вимоги для виробників будівельної продукції

Уряд опублікував постанову «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку» від 23.12.2021 № 1458 (далі — Постанова), яка врегульовує низку питань щодо надання будівельної продукції на ринку та затверджує нові процедури для виробників.

Вимоги з охорони праці на будівельному майданчику

Документ спрямований на практичну реалізацію положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» від 02.09.2020 № 850-IX, який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС № 305/2011 щодо будівельної продукції.

Уряд оновив вимоги для виробників будівельної продукціїЯк відбувається залучення підрядних організацій до будівельних робіт

Постанова затвердила:

  • форму декларації показників будівельної продукції;
  • інструкцію зі складання декларації показників будівельної продукції;
  • порядок розроблення та прийняття національних документів України з визначення прийнятності;
  • вимоги щодо компетентності органів з визначення технічної прийнятності;
  • випадки суттєвих експлуатаційних характеристик, у яких посилання на відповідні регламентні технічні специфікації є необов’язковим.

Документ набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Окремі положення Постанови набрали чинності з дня опублікування. Вони стосуються:

  • систем оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції;
  • розроблення і прийняття національних документів з визначення прийнятності, а також висновку про технічну прийнятність.

Джерело: Урядовий портал

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114668

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді