Збільшено виплати потерпілим на виробництві та витрати на догляд

Страхові виплати підвищилися у зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Збільшено виплати потерпілим на виробництві та витрати на догляд

Із 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум і пов’язані з ним страхові виплати. Розмір прожиткового мінімуму (ПМ) для працездатних осіб збільшився — з 2379 до 2481 грн. Відповідно зросла сума пов’язаних із ним одноразових допомог, які фінансує Фонд соціального страхування України (ФСС) для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.

Де пройти навчання з охорони праці

Для осіб, які мають право на страхові виплати від Фонду, розмір допомоги складе:

  • потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально — 17 розмірів ПМ, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) — 42 177 грн;
  • сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів ПМ) — 248 100 грн;
  • утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів ПМ) — 49 620 грн.

Раніше ці виплати становили 40 443 грн, 237 900 грн і 47 580 грн відповідно.

Збільшено виплати потерпілим на виробництві та витрати на догляд

Крім того, було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.

Виплати збільшилися у зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати до 6 500 гривень.

Відтепер розмір компенсацій витрат від ФССУ на ці медико-соціальні послуги щомісяця становить:

  • спеціальний медичний догляд – 6 500 грн;
  • постійний сторонній догляд – 3 250 грн;
  • побутове обслуговування – 1 625 грн.

Ці виплати здійснюються у наступному місяці за попередній.

Джерело: ФСС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді