Термін дії «жовтих» сертифікатів скоротили. МОЗ закликає вакцинуватися вдруге

Сертифікат про перше щеплення буде дійсним усього 30 днів

Термін дії «жовтих» сертифікатів скоротили. МОЗ закликає вакцинуватися вдруге

Одночасно з посиленням карантину Міністерство охорони здоров'я скоротило термін дії «жовтих» сертифікатів. В уряді пояснили, що були вимушені вдатися до такого кроку через те, що значна частина громадян, отримавши першу дозу вакцини, не звертається вчасно за отриманням другої. Це призводить до того, що люди не мають ефективного захисту від хвороби.

Як подати заявку на колективну вакцинацію

Нові правила передбачають, що «жовтий» сертифікат діятиме лише 30 днів (попередній строк чинності документа становив 120 днів). Після завершення цього періоду громадяни не зможуть використовувати сертифікат для роботи або отримання послуг.

У МОЗі порадили усім громадянам, які отримали першу дозу щеплення більш ніж місяць тому, якнайшвидше знову звернутися до пункту вакцинації.

Термін дії «жовтих» сертифікатів скоротили. МОЗ закликає вакцинуватися вдругеСкачайте наказ про введення в дію Інструкції з охорони праці під час дистанційної роботи в умовах карантину

Зауважимо, з 6 грудня діють оновлені правила карантину, що посилюють обмеження для невакцинованих громадян. У «жовтій» зоні відвідувати громадські заклади можуть лише ті, хто має счинний «жовтий» сертифікат або ж довідку про проведення профілактичного щеплення форми 063-О. Для «червоного» рівня потрібно пройти вже повний курс вакцинації.

Водночас так само можна надавати негативний ПЛР-тест чи сертифікат про одужання.

Наразі приблизно два мільйони українців мають лише «жовтий» сертифікат. Повний курс вакцинації вже пройшли майже 12 мільйонів. Це більш ніж 37% дорослого населення.

Нагадаємо, у листопаді уряд розширив перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації. Окрім освітян і працівників центральних та місцевих органів влади, тепер до нього входять працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 83.

Тих, хто не отримав щеплення, будуть відсторонювати від роботи.

Джерело: Міністерство охорони здоров'я

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді