Мінекономіки спростило ведення документації з охорони праці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Затверджено єдиний порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці

Мінекономіки наказом від 28.10.2021 року № 839-21 затвердило порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці (далі — Порядок). На думку розробників, документ відкриває нові можливості в системі управління охороною праці та дає змогу значно спростити ведення відповідної документації.

Як упровадити СУОП відповідно до вимог ДСТУ ISO 45001:2019

Як упровадити СУОП відповідно до вимог ДСТУ ISO 45001:2019

Водночас, як наголошують у міністерстві, впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці не є обов’язковим, це виключно альтернативний варіант, на вибір роботодавця.

«Кожне підприємство зможе обрати для себе зручний і комфортний формат», — зазначив заступник міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в СУОП сприятиме:

  • економії часу та підвищенню продуктивності внутрішніх процесів у суб’єктів господарювання;
  • оптимізації внутрішніх та зовнішніх комунікацій;
  • забезпеченню безперервного процесу проведення

    онлайн-навчання

    та інструктажів на виробництві в умовах пандемії;
  • покращенню взаємовідносин між замовником та підрядними організаціями в системі управління охороною праці.

Як упровадити на підприємстві ризикоорієнтовану СУОП
22 грудняОновіть свої знання щодо роботи СУОП, і зміни ніколи не зможуть заскочити вашу компанію зненацька
оцінка ризиків з нуля; класифікація небезпеки; управління ризиками; підготовка до перевірки; захист своїх прав —

Система управління охороною праці (СУОП) — частина загальної системи управління організацією, яка сприяє запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, а також небезпеки для третіх осіб, що виникають у процесі господарювання, і включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.

Джерело: Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
78428

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112969

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108967

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді