Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

Міністерство охорони здоров’я поповнить список професій, які підлягатимуть обов’язковому щепленню

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

МОЗ анонсувало наказ, згідно з яким розшириться перелік професій, для кого щеплення проти COVID-19 — обов’язкове. Документ набуде чинності 9 грудня 2021 року.

Як організувати безпечну роботу працівників під час карантину

До освітян і працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації на період карантину, додаються працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 83.

Працівників вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівниківСкачайте наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Обов’язковій вакцинації не підлягатимуть ті, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень. Протипоказання визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595.

МОЗ нагадує, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників і поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб на підставі:

  • статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III;
  • статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64455

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5309

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67179

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді