Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

Міністерство охорони здоров’я поповнить список професій, які підлягатимуть обов’язковому щепленню

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

МОЗ анонсувало наказ, згідно з яким розшириться перелік професій, для кого щеплення проти COVID-19 — обов’язкове. Документ набуде чинності 9 грудня 2021 року.

Як організувати безпечну роботу працівників під час карантину

До освітян і працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації на період карантину, додаються працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 83.

Працівників вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівниківСкачайте наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Обов’язковій вакцинації не підлягатимуть ті, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень. Протипоказання визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595.

МОЗ нагадує, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників і поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб на підставі:

  • статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III;
  • статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21307

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14347

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді