Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

Міністерство охорони здоров’я поповнить список професій, які підлягатимуть обов’язковому щепленню

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівників

МОЗ анонсувало наказ, згідно з яким розшириться перелік професій, для кого щеплення проти COVID-19 — обов’язкове. Документ набуде чинності 9 грудня 2021 року.

Як організувати безпечну роботу працівників під час карантину

До освітян і працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації на період карантину, додаються працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 83.

Працівників вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Щеплення стане обов'язковим для більшої кількості працівниківСкачайте наказ про надання відпустки без збереження зарплати на час карантину

Обов’язковій вакцинації не підлягатимуть ті, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень. Протипоказання визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595.

МОЗ нагадує, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників і поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб на підставі:

  • статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III;
  • статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-XII.

Джерело: МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114668

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді