Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робіт

Уряд схвалив зміни нормативної бази з питань державного гірничого нагляду.

Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робіт

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило Правила виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, а Міністерство юстиції зареєструвало наказ.

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

Документ визначає організаційні та технічні вимоги до маркшейдерських робіт під час відкритого та підземного способів розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, будівництві гірничих підприємств, використанні надр у цілях, що не пов’язані з видобуванням корисних копалин, а також структуру маркшейдерської служби гірничодобувного підприємства, правила ведення та зміст маркшейдерської документації.

Зокрема, текст Правил:

  • конкретизує порядок та точність виконання робіт з маркшейдерського забезпечення гірничодобувного підприємства на всіх етапах освоєння родовища рудних та нерудних корисних копалин;
  • визначає методику та точність виконання маркшейдерських знімань на поверхні та у підземних виробках сучасними електронними вимірювальними приладами, використання супутникових технологій під час створення опорних та знімальних мереж;
  • визначає вимоги щодо порядку ведення польової, обчислювальної та графічної маркшейдерської документації у електронному вигляді.
Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робітДізнайтеся про особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Серед пунктів правил слід також виокремити утворення гірничими підприємствами маркшейдерської служби. Ця структура має бути укомплектована необхідним штатом, приладами, інструментами та засобами обробки інформації і тиражування маркшейдерських документів.

Профільні підприємства зобов’язані виконувати роботи на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Державний нагляд за процесом покладається на територіальні органи Держпраці.

Зауважимо, зареєстрований в уряді наказ скасовує дію низки документів, серед яких:

  1. «Инструкция по производству маркшейдерских работ» від 20 лютого 1985 року;
  2. «Инструкция по производству маркшейдерских замеров и контролю горных работ на предприятиях черной металлургии СССР» від 1 листопада 1985 року;
  3. «Инструкция по производству маркшейдерских замеров и контролю горных работ на предприятиях Министерства черной металлургии СССР» від 1 січня 1985 року.

Вимоги Правил виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин є обов’язковими в частині виконання маркшейдерських робіт для всіх суб’єктів господарювання та їх відокремлених структурних підрозділів (незалежно від організаційно-правової форми і форми власності), які здійснюють на території України проектування, будівництво, експлуатацію, консервацію та ліквідацію підприємств з розробки рудних та нерудних корисних копалин, а також об’єктів надрокористування, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин.

Додамо, Правила було затверджено за поданням Держпраці ще в березні, проте реєстрація відповідного наказу в Мін'юсті відбулася лише минулого місяця.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді