Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робіт

Уряд схвалив зміни нормативної бази з питань державного гірничого нагляду.

Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робіт

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затвердило Правила виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, а Міністерство юстиції зареєструвало наказ.

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

Документ визначає організаційні та технічні вимоги до маркшейдерських робіт під час відкритого та підземного способів розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, будівництві гірничих підприємств, використанні надр у цілях, що не пов’язані з видобуванням корисних копалин, а також структуру маркшейдерської служби гірничодобувного підприємства, правила ведення та зміст маркшейдерської документації.

Зокрема, текст Правил:

  • конкретизує порядок та точність виконання робіт з маркшейдерського забезпечення гірничодобувного підприємства на всіх етапах освоєння родовища рудних та нерудних корисних копалин;
  • визначає методику та точність виконання маркшейдерських знімань на поверхні та у підземних виробках сучасними електронними вимірювальними приладами, використання супутникових технологій під час створення опорних та знімальних мереж;
  • визначає вимоги щодо порядку ведення польової, обчислювальної та графічної маркшейдерської документації у електронному вигляді.
Кабмін затвердив Правила виконання маркшейдерських робітДізнайтеся про особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Серед пунктів правил слід також виокремити утворення гірничими підприємствами маркшейдерської служби. Ця структура має бути укомплектована необхідним штатом, приладами, інструментами та засобами обробки інформації і тиражування маркшейдерських документів.

Профільні підприємства зобов’язані виконувати роботи на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Державний нагляд за процесом покладається на територіальні органи Держпраці.

Зауважимо, зареєстрований в уряді наказ скасовує дію низки документів, серед яких:

  1. «Инструкция по производству маркшейдерских работ» від 20 лютого 1985 року;
  2. «Инструкция по производству маркшейдерских замеров и контролю горных работ на предприятиях черной металлургии СССР» від 1 листопада 1985 року;
  3. «Инструкция по производству маркшейдерских замеров и контролю горных работ на предприятиях Министерства черной металлургии СССР» від 1 січня 1985 року.

Вимоги Правил виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин є обов’язковими в частині виконання маркшейдерських робіт для всіх суб’єктів господарювання та їх відокремлених структурних підрозділів (незалежно від організаційно-правової форми і форми власності), які здійснюють на території України проектування, будівництво, експлуатацію, консервацію та ліквідацію підприємств з розробки рудних та нерудних корисних копалин, а також об’єктів надрокористування, не пов’язаних із видобуванням корисних копалин.

Додамо, Правила було затверджено за поданням Держпраці ще в березні, проте реєстрація відповідного наказу в Мін'юсті відбулася лише минулого місяця.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7766

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86396

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58931

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді