Президент підписав закон, який впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Документ скасовує декларації для об'єктів підвищеної небезпеки. Натомість оператори мають самостійно формувати політику безпеки

Президент підписав закон про об'єкти підвищеної небезпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ (далі — Закон № 1686-ІХ), який скасовує декларації безпеки.

У Парламенті закон ухвалили 15 липня. Документ набирає чинності через один рік з дня опублікування, крім пунктів 3 і 4, які набирають чинності в день публікації.

Які об’єкти підвищеної небезпеки підлягають ідентифікації

Згідно з документом замість подання декларацій на об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) оператори ОПН першого та другого класу мають самостійно визначати та затверджувати політику запобігання аваріям на цих об’єктах. Вони також повинні надавати інформацію про неї Державній службі України з надзвичайних ситуацій і звітувати про заходи безпеки на об’єктах, які вони експлуатують.

Розробкою планів локалізації та ліквідації аварій та їхніх наслідків для кожного об’єкта підвищеної небезпеки також займатимуться їхні оператори. Плани операторів мають переглядатися що три роки або частіше. Водночас зовнішні плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на ОПН 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об’єкта, повинні розроблятися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Закон № 1686-ІХ уточнює термінологію та впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (1, 2 або 3 класу). Також у документі визначено порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Зокрема, оператор ОПН зобов’язаний самостійно призупиняти діяльність виробництва (експлуатацію обладнання), на якому сталася аварія.

Метою закону названо зниження ризику аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та узгодження законодавства України з правовим полем Європейського Союзу.

Загалом документ покликаний удосконалити механізм координації між органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органа, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на ОПН.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді