Президент підписав закон, який впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Документ скасовує декларації для об'єктів підвищеної небезпеки. Натомість оператори мають самостійно формувати політику безпеки

Президент підписав закон про об'єкти підвищеної небезпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ (далі — Закон № 1686-ІХ), який скасовує декларації безпеки.

У Парламенті закон ухвалили 15 липня. Документ набирає чинності через один рік з дня опублікування, крім пунктів 3 і 4, які набирають чинності в день публікації.

Які об’єкти підвищеної небезпеки підлягають ідентифікації

Згідно з документом замість подання декларацій на об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) оператори ОПН першого та другого класу мають самостійно визначати та затверджувати політику запобігання аваріям на цих об’єктах. Вони також повинні надавати інформацію про неї Державній службі України з надзвичайних ситуацій і звітувати про заходи безпеки на об’єктах, які вони експлуатують.

Розробкою планів локалізації та ліквідації аварій та їхніх наслідків для кожного об’єкта підвищеної небезпеки також займатимуться їхні оператори. Плани операторів мають переглядатися що три роки або частіше. Водночас зовнішні плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на ОПН 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об’єкта, повинні розроблятися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Закон № 1686-ІХ уточнює термінологію та впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (1, 2 або 3 класу). Також у документі визначено порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Зокрема, оператор ОПН зобов’язаний самостійно призупиняти діяльність виробництва (експлуатацію обладнання), на якому сталася аварія.

Метою закону названо зниження ризику аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та узгодження законодавства України з правовим полем Європейського Союзу.

Загалом документ покликаний удосконалити механізм координації між органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органа, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на ОПН.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96825

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
289

Наказ про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві

Скачайте зразок наказу про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, розроблений експертом. Адаптуйте наказ до умов вашого підприємства.
25437

Заходи до Дня охорони праці

Аби підвищити увагу працівників та керівництва до питань охорони праці, проведіть на підприємстві заходи до Дня охорони праці 2025. Що саме та коли зробити — підкажемо у статті.
3239

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді