Президент підписав закон, який впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Документ скасовує декларації для об'єктів підвищеної небезпеки. Натомість оператори мають самостійно формувати політику безпеки

Президент підписав закон про об'єкти підвищеної небезпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ (далі — Закон № 1686-ІХ), який скасовує декларації безпеки.

У Парламенті закон ухвалили 15 липня. Документ набирає чинності через один рік з дня опублікування, крім пунктів 3 і 4, які набирають чинності в день публікації.

Які об’єкти підвищеної небезпеки підлягають ідентифікації

Згідно з документом замість подання декларацій на об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) оператори ОПН першого та другого класу мають самостійно визначати та затверджувати політику запобігання аваріям на цих об’єктах. Вони також повинні надавати інформацію про неї Державній службі України з надзвичайних ситуацій і звітувати про заходи безпеки на об’єктах, які вони експлуатують.

Розробкою планів локалізації та ліквідації аварій та їхніх наслідків для кожного об’єкта підвищеної небезпеки також займатимуться їхні оператори. Плани операторів мають переглядатися що три роки або частіше. Водночас зовнішні плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на ОПН 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об’єкта, повинні розроблятися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Закон № 1686-ІХ уточнює термінологію та впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (1, 2 або 3 класу). Також у документі визначено порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Зокрема, оператор ОПН зобов’язаний самостійно призупиняти діяльність виробництва (експлуатацію обладнання), на якому сталася аварія.

Метою закону названо зниження ризику аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та узгодження законодавства України з правовим полем Європейського Союзу.

Загалом документ покликаний удосконалити механізм координації між органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органа, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на ОПН.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14341

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді