Президент підписав закон, який впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки

Документ скасовує декларації для об'єктів підвищеної небезпеки. Натомість оператори мають самостійно формувати політику безпеки

Президент підписав закон про об'єкти підвищеної небезпеки

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ (далі — Закон № 1686-ІХ), який скасовує декларації безпеки.

У Парламенті закон ухвалили 15 липня. Документ набирає чинності через один рік з дня опублікування, крім пунктів 3 і 4, які набирають чинності в день публікації.

Які об’єкти підвищеної небезпеки підлягають ідентифікації

Згідно з документом замість подання декларацій на об’єкти підвищеної небезпеки (ОПН) оператори ОПН першого та другого класу мають самостійно визначати та затверджувати політику запобігання аваріям на цих об’єктах. Вони також повинні надавати інформацію про неї Державній службі України з надзвичайних ситуацій і звітувати про заходи безпеки на об’єктах, які вони експлуатують.

Розробкою планів локалізації та ліквідації аварій та їхніх наслідків для кожного об’єкта підвищеної небезпеки також займатимуться їхні оператори. Плани операторів мають переглядатися що три роки або частіше. Водночас зовнішні плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на ОПН 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об’єкта, повинні розроблятися місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Закон № 1686-ІХ уточнює термінологію та впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (1, 2 або 3 класу). Також у документі визначено порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Зокрема, оператор ОПН зобов’язаний самостійно призупиняти діяльність виробництва (експлуатацію обладнання), на якому сталася аварія.

Метою закону названо зниження ризику аварій на об'єктах підвищеної небезпеки та узгодження законодавства України з правовим полем Європейського Союзу.

Загалом документ покликаний удосконалити механізм координації між органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органа, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на ОПН.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40079

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7829

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86397

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді