В Україні зміниться система інформування про перевірки

Вже наприкінці цього року підприємці зможуть дізнатися про те, чи прийде до них перевірка у 2022 році
В Україні зміниться система інформування про перевірки

Кабінет Міністрів України прийняв низку законопроєктів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні. Один із них («Про основні засади державного нагляду») зобов’язує органи контролю оприлюднювати плани перевірок на поточний плановий рік на власних офіційних сайтах, а також в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю).

Як проходять перевірки з охорони праці

Водночас пункт про обов’язкове письмове повідомлення суб’єкта господарювання про планову перевірку викреслено. Відтак обмін інформації вже не залежатиме від пошти.

В Україні зміниться система інформування про перевірки Як має відбуватися усунення виявлених при перевірці порушень

Метою законопроєкту в Уряді назвали зменшення регуляторного навантаження на доброчесний бізнес та впровадження додаткових інструментів забезпечення прав громадян. Крім того, нові механізми мають зробити державний нагляд більш прозорим.

Побачити всі заплановані на наступний рік перевірки можна буде вже у грудні 2021 року.

Зауважимо, в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю) також має розміщуватися план комплексних заходів контролю. До того ж, задля удосконалення системи, Кабмін планує запровадити функціонал автоматичного сповіщення суб’єктів господарювання про планові перевірки через електронний кабінет.

Джерело: Управління Держпраці у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді