В Україні зміниться система інформування про перевірки

Вже наприкінці цього року підприємці зможуть дізнатися про те, чи прийде до них перевірка у 2022 році
В Україні зміниться система інформування про перевірки

Кабінет Міністрів України прийняв низку законопроєктів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні. Один із них («Про основні засади державного нагляду») зобов’язує органи контролю оприлюднювати плани перевірок на поточний плановий рік на власних офіційних сайтах, а також в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю).

Як проходять перевірки з охорони праці

Водночас пункт про обов’язкове письмове повідомлення суб’єкта господарювання про планову перевірку викреслено. Відтак обмін інформації вже не залежатиме від пошти.

В Україні зміниться система інформування про перевірки Як має відбуватися усунення виявлених при перевірці порушень

Метою законопроєкту в Уряді назвали зменшення регуляторного навантаження на доброчесний бізнес та впровадження додаткових інструментів забезпечення прав громадян. Крім того, нові механізми мають зробити державний нагляд більш прозорим.

Побачити всі заплановані на наступний рік перевірки можна буде вже у грудні 2021 року.

Зауважимо, в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю) також має розміщуватися план комплексних заходів контролю. До того ж, задля удосконалення системи, Кабмін планує запровадити функціонал автоматичного сповіщення суб’єктів господарювання про планові перевірки через електронний кабінет.

Джерело: Управління Держпраці у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді