Міністерство соціальної політики України в листі від 02.03.2015 № 51/06/186-15 роз’яснило, чи можна звільнити працівника, якого не повідомлено про звільнення
Міністерство соціальної політики України в листі від 02.03.2015 № 51/06/186-15 роз’яснило, чи можна звільнити працівника, якого не повідомлено про звільнення.
Кодексом законів про працю України наведено вичерпний перелік підстав припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця.
У той же час законодавство про працю не містить норм, відповідно до яких роботодавець має право звільнити за власною ініціативою працівника, який не поінформований в установленому порядку про майбутнє звільнення.
Працівникам, які не виходять на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров'я, в табелі обліку використання робочого часу доцільно такі неявки відзначати умовним позначенням «НЗ» - неявки з нез'ясованих причин. Заробітна плата за цей період не нараховується.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець