Мінсоцполітики про табелювання працівника, який через загрозу для життя не ходить на роботу

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Міністерство соціальної політики України в листі від 02.03.2015 № 51/06/186-15 роз’яснило, чи можна звільнити працівника, якого не повідомлено про звільнення

Міністерство соціальної політики України в листі від 02.03.2015 № 51/06/186-15 роз’яснило, чи можна звільнити працівника, якого не повідомлено про звільнення.

Кодексом законів про працю України наведено вичерпний перелік підстав припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця.

У той же час законодавство про працю не містить норм, відповідно до яких роботодавець має право звільнити за власною ініціативою працівника, який не поінформований в установленому порядку про майбутнє звільнення.

Працівникам, які не виходять на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров'я, в табелі обліку використання робочого часу доцільно такі неявки відзначати умовним позначенням «НЗ» - неявки з нез'ясованих причин. Заробітна плата за цей період не нараховується.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді