Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Нові Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію мають підвищити рівень безпеки

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Державна служба України з питань праці оприлюднила роз’яснення щодо оновлення Мінімальних вимог, які стосуються безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію.

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Зокрема, у нормативному документі зафіксовано вимоги щодо:

  • зберігання нітрату амонію як насипом, так і в упаковці (в тому числі у мішках та м’яких контейнерах);
  • контролю за концентрацією оксиду азоту під час вентиляції складських приміщень;
  • характеристики майданчиків, які облаштовуються для тимчасового (сезонного) зберігання нітрату амонію;
  • застосування накривного матеріалу разового та довгострокового використання;
  • тривалості зберігання насипом (не більш ніж шість місяців), а також додатково визначено тривалість зберігання нітрату амонію в упакованому вигляді, яка не має перевищувати гарантійний термін зберігання, вказаний на упаковці продукції та/або супроводжувальній документації виробника.

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося? Скачайте інструкцію з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами

У Держпраці зауважили, що вдосконалення норм чинного законодавства у сфері зберігання, пакування нітрату амонію (аміачної селітри) та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив здійснює позитивний вплив на економічну ефективність підприємств, підвищує рівень безпеки ведення робіт та знижує рівень виробничого травматизму.

Зауважимо, наказ про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив зареєстровано у Міністерстві юстиції України місяць тому. Документ уже набув чинності.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді