Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Нові Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію мають підвищити рівень безпеки

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Державна служба України з питань праці оприлюднила роз’яснення щодо оновлення Мінімальних вимог, які стосуються безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію.

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Зокрема, у нормативному документі зафіксовано вимоги щодо:

  • зберігання нітрату амонію як насипом, так і в упаковці (в тому числі у мішках та м’яких контейнерах);
  • контролю за концентрацією оксиду азоту під час вентиляції складських приміщень;
  • характеристики майданчиків, які облаштовуються для тимчасового (сезонного) зберігання нітрату амонію;
  • застосування накривного матеріалу разового та довгострокового використання;
  • тривалості зберігання насипом (не більш ніж шість місяців), а також додатково визначено тривалість зберігання нітрату амонію в упакованому вигляді, яка не має перевищувати гарантійний термін зберігання, вказаний на упаковці продукції та/або супроводжувальній документації виробника.

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося? Скачайте інструкцію з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами

У Держпраці зауважили, що вдосконалення норм чинного законодавства у сфері зберігання, пакування нітрату амонію (аміачної селітри) та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив здійснює позитивний вплив на економічну ефективність підприємств, підвищує рівень безпеки ведення робіт та знижує рівень виробничого травматизму.

Зауважимо, наказ про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив зареєстровано у Міністерстві юстиції України місяць тому. Документ уже набув чинності.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді