Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Нові Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію мають підвищити рівень безпеки

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Державна служба України з питань праці оприлюднила роз’яснення щодо оновлення Мінімальних вимог, які стосуються безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію.

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Зокрема, у нормативному документі зафіксовано вимоги щодо:

  • зберігання нітрату амонію як насипом, так і в упаковці (в тому числі у мішках та м’яких контейнерах);
  • контролю за концентрацією оксиду азоту під час вентиляції складських приміщень;
  • характеристики майданчиків, які облаштовуються для тимчасового (сезонного) зберігання нітрату амонію;
  • застосування накривного матеріалу разового та довгострокового використання;
  • тривалості зберігання насипом (не більш ніж шість місяців), а також додатково визначено тривалість зберігання нітрату амонію в упакованому вигляді, яка не має перевищувати гарантійний термін зберігання, вказаний на упаковці продукції та/або супроводжувальній документації виробника.

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося? Скачайте інструкцію з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами

У Держпраці зауважили, що вдосконалення норм чинного законодавства у сфері зберігання, пакування нітрату амонію (аміачної селітри) та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив здійснює позитивний вплив на економічну ефективність підприємств, підвищує рівень безпеки ведення робіт та знижує рівень виробничого травматизму.

Зауважимо, наказ про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив зареєстровано у Міністерстві юстиції України місяць тому. Документ уже набув чинності.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді