Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Нові Мінімальні вимоги щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію мають підвищити рівень безпеки

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося?

Державна служба України з питань праці оприлюднила роз’яснення щодо оновлення Мінімальних вимог, які стосуються безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання та пакування нітрату амонію.

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Зокрема, у нормативному документі зафіксовано вимоги щодо:

  • зберігання нітрату амонію як насипом, так і в упаковці (в тому числі у мішках та м’яких контейнерах);
  • контролю за концентрацією оксиду азоту під час вентиляції складських приміщень;
  • характеристики майданчиків, які облаштовуються для тимчасового (сезонного) зберігання нітрату амонію;
  • застосування накривного матеріалу разового та довгострокового використання;
  • тривалості зберігання насипом (не більш ніж шість місяців), а також додатково визначено тривалість зберігання нітрату амонію в упакованому вигляді, яка не має перевищувати гарантійний термін зберігання, вказаний на упаковці продукції та/або супроводжувальній документації виробника.

Зберігання та пакування аміачної селітри: що змінилося? Скачайте інструкцію з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами

У Держпраці зауважили, що вдосконалення норм чинного законодавства у сфері зберігання, пакування нітрату амонію (аміачної селітри) та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив здійснює позитивний вплив на економічну ефективність підприємств, підвищує рівень безпеки ведення робіт та знижує рівень виробничого травматизму.

Зауважимо, наказ про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив зареєстровано у Міністерстві юстиції України місяць тому. Документ уже набув чинності.

Джерело: Державна служба України з питань праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21311

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14354

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
640

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді