Карантин триватиме до кінця літа

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня та встановив «зелений» рівень епідемічної небезпеки.

«Зелений» карантин триватиме до кінця літа

Масковий режим залишається обов'язковим під час перебування у громадському транспорті, приміщеннях або ж під час масових заходів. Працівники закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту.

Яка відповідальність за порушення карантину

Втім, маски можна не використовувати, якщо всі учасники та організатори масового заходу мають один із таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Цей перелік документів потрібний і для перетину кордону іноземцями. Також їм потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19. Документи про вакцинацію мають бути видані відповідно до міжнародних медико-санітарних правил або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Водночас для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати контрольні пункти в'їзду-виїзду.

У Кабміні повідомили, що правила перетину кордону можуть змінитися у разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки. Тоді українцям також потрібно буде мати документи з наведеного вище списку, або ж бути готовими пройти самоізоляцію за допомогою застосунку «Вдома» або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.

Зауважимо, одночасно по всій країні може бути встановлено лише «жовтий» рівень карантинних обмежень. «Помаранчевий» та «червоний» буде визначатися в межах регіону.

Уся територія країни одночасно повернеться до «жовтої» зони за наявності однієї з таких ознак на всій території України (за умови, що він наявний впродовж трьох днів поспіль):

  • кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів — більше ніж 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) — більше як 4 відсотки;
  • кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення — менше ніж 300.

А от для повернення до «зеленого» рівня потрібно, щоб сприятливі фактори фіксувалися впродовж тижня.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7901

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді