Електронні трудові книжки запроваджено

Протягом п'яти років паперова та електронна трудові книжки діятимуть паралельно

Електронні трудові книжки запроваджено

В Україні набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Таким чином, з 10 червня система електронних трудових книжок вже запрацювала.

Як установити відповідність назв професій Класифікатору професій

У Міністерстві соціальної політики пояснили, що це допоможе при втраті трудової книжки, пошкодженні, помилках та внесенні недостовірних відомостей до цього документа, а також спростить доступ до інформації про трудовий або страховий стаж.

Наразі паперові трудові книжки використовуються для обчислення спеціального стажу, для підтвердження стажу у відповідній сфері тощо. За допомогою електронної трудової книжки необхідну інформацію можна отримати на порталі Пенсійного фонду України.

Електронні трудові книжки запроваджено Як відбувається призначення пенсії за віком на пільгових умовах

Зауважимо, з 2004 року призначення пенсійних виплат здійснюється за даними обліку трудової діяльності працівника у Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Законом встановлено, що відсутні відомості про трудову діяльність, які є в паперових трудових книжках та відсутні в електронному вигляді, будуть вноситись до Держреєстру протягом 5 років. Тож впродовж періоду враховуватиметься як паперова трудова книжка, так і її електронна форма. Якщо у людини є трудовий стаж до 2004 року, внести цю інформацію в електронний реєстр можна або самостійно, або за допомогою роботодавця.

Електронні трудові книжки запроваджено Надомна робота в Україні: особливості оформлення

Переглянути ж інформацію про себе можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Доступ роботодавців до електронних даних буде здійснюватися у випадках, передбачених законодавством.

Джерело: Кабінет Міністрів України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11825

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
39

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
46895

Як розробити Положення про службу охорони праці

У статті наведено примірне Положення про службу охорони праці. За потреби ви можете скачати Положення про службу охорони праці підприємства та адаптувати його до умов вашого підприємства.
39178

Посада інженера з охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
66857

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді