Держпраці впроваджує нові заходи запобігання травматизму

У Державній службі України з питань праці вирішили зосередитися на профілактичних заходах запобігання травматизму. Дізнайтеся, які напрями превентивної роботи визначено як пріоритетні.

Нові підходи запобігання травматизму: які зміни впроваджує Держпраці

Державна служба України з питань праці повідомила про затвердження Планів превентивної роботи територіальних органів Держпраці на 2021 рік.

Під час обговорення та формування Планів бралися до уваги результати аналізу рівня виробничого травматизму та пропозиції керівників суб’єктів господарювання, соціальних партнерів й органів місцевого самоврядування в регіонах.

Як мотивувати працівників дотримуватися правил безпеки

Держпраці визначила такі найбільш пріоритетні напрями превентивної роботи:

  • проведення превентивних заходів з метою недопущення травматизму у працівників лісової галузі;
  • налагодження тісної співпраці із територіальними органами Укртрансбезпеки та Національної поліції України з метою підвищення рівня безпеки на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті, а також для попередження та недопущення випадків травматизму внаслідок ДТП;
  • проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо запобігання настанню нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, а також у закладах, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, у тому числі з питань безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем.

Станом на 09.06.2021 інспектори праці територіальних органів провели 26 712 превентивних заходів, охопивши 30 176 суб’єктів господарювання. Загалом з початку року зареєстровано зменшення кількості загального травматизму у суб’єктів господарювання водного транспорту, котлонагляду та підйомних споруд, легкої і текстильної промисловості, ЖКГ-2 (підприємства та об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства), хімічної, нафтохімічної, нафтопереробної промисловості, енергетики, металургійної промисловості, а також агропромислового комплексу.

Держпраці впроваджує нові заходи запобігання травматизму

Також порівняно з аналогічним періодом минулого року в Україні зареєстровано суттєве зниження рівня смертельного травматизму на підприємствах енергетики, котлонагляду і підйомних споруд, у металургійній промисловості та на транспортних підприємствах.

Держпраці впроваджує нові заходи запобігання травматизму

Джерело: Управління Держпраці у Тернопільській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді