Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилися

Зелений рівень епідемічної небезпеки діє на всій території України з 9 червня

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилися

Міністерство охорони здоров’я розглядає можливе пом’якшення карантинних обмежень у зв'язку з тим, що поточна епідемічна ситуація на території всіх областей наразі відповідає індикаторам зеленого рівня епідемічної небезпеки.

Як захистити працівників від коронавірусу

Проте навіть після перегляду умов входження регіону до «зеленої» зони низка обмежень все одно зберігається:

  • у громадських будівлях потрібно перебувати у масці або респіраторі;
  • перевезення пасажирів має відбуватися тільки в межах сидячих місць;
  • кінотеатри і установи культури можна заповнювати на дві третини;
  • проведення масових заходів (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) дозволено за участю більш ніж однієї людини на 4 кв. м або з заповненням на дві третини місць;
  • кафе і ресторани знову можуть працювати цілодобово.

Зауважимо, пом'якшення у МОЗі пояснили тим, що рівень захворюваності досяг 74 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику зеленого рівня 75 на 100 тис. населення. При цьому у 16 областях показник не лише увійшов у рамки, а й виявився значно нижчим за визначений рівень.

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилисяЯк організувати захист працівників від коронавірусу

Зокрема, суттєве зниження захворюваності зафіксували на Вінниччині, Закарпатті та на Кіровоградщині (30 випадків на 100 тис. населення).

Також нормалізовано середню завантаженість ліжок з киснем (17% при граничному показнику 65%) та рівнем госпіталізації (15,5 випадків на 100 тис. населення при визначеному показнику 60 на 100 тис. населення).

Втім, попри таке покращення ситуації, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко закликав не забувати, що COVID-19 ще не подолано. Крім того, очільник МОЗу навів у приклад країни Європейського Союзу, де обмежувальні заходи не було скасовано попри покращення ситуації із захворюваністю.

Україна повністю вийшла в «зелену» зону: які обмеження залишилисяСкачайте наказ про посилення протипожежного режиму на період карантину, спричиненого пандемією COVID-19

У Міністерстві охорони здоров’я також закликали українців бути відповідальними та вакцинуватися.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді