Оприлюднено проєкт постанови, що обмежить період експлуатації обладнання, яке не пройшло оцінку відповідності вимогам регламенту

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1186».
Яка документація СОП має бути на підприємстві
Документ пропонує внести зміни до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень» стосовно періоду експлуатації обладнання.
Наразі у тексті документа зазначено:
«Надання на ринку та/або введення в експлуатацію обладнання, що було введено в обіг до дня набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено чи обмежено з причин невідповідності такого обладнання всім або окремим вимогам Технічного регламенту, затвердженого цією постановою».
Проєкт постанови ж пропонує вводити в обіг обладнання без проведення його оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту лише до 01.01.2022 р.
Вам може стати у пригоді:
Документ розміщено на офіційному вебсайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Тут можна проголосувати за чи проти цього законопроєкту, а також залишити свій коментар.
Скачайте декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства
Пропозиції та зауваження до проєкту постанови приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресами:
Міністерство економіки України, 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2,
департамент технічного регулювання та інноваційної політики;
тел.: (044) 596-67-81;
Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011,
Зауважимо, Технічний регламент набув чинності 11.03.2021. Він передбачає обов’язкове залучення до проведення робіт з оцінки відповідності певних видів обладнання призначеного органу з оцінки відповідності.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.