Обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому

Уряд затвердив низку змін до відповідного нормативного документа

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому

Кабінет Міністрів України оновив Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва. Відповідну постанову від 28 квітня опубліковано на урядовому порталі.

Орієнтовний строк експлуатації будівель і споруд

Цей нормативний документ забезпечує відкритий доступ до інформації, що міститься у паспорті об’єкта будівництва для всіх зацікавлених сторін. Йдеться як про органи державної влади, що здійснюють функції контролю та нагляду в визначеній сфері, так і про органи місцевого самоврядування та громадян. Зокрема, можна буде дізнатися про фактичний технічний стан будівель та споруд, терміни їх планових обстежень (не рідше одного разу на десять років), а також рекомендації експертів щодо необхідних заходів для забезпечення надійності й безпеки об’єктів.

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому Як скласти інструкцію з охорони праці для робітників з обслуговування будівель

Паспорт об’єкта будівництва, складений за результатами обстеження, буде виготовлятися за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Він складатиметься для всіх об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 (середні та значні наслідки за рівнем можливої небезпеки для здоров’я і життя людей у зв’язку з припиненням експлуатації або з втратою цілісності). Таким чином, йдеться, зокрема, про заклади освіти, культури, спорту, медичного і оздоровчого призначення, адміністративні будівлі, об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури та енергетики, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків.

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому Все про кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Також оновлений Порядок передбачає, що виконання робіт з обстеження та паспортизації здійснюватимуть лише виконавці, що пройшли атестацію та мають відповідну кваліфікацію. Вони можуть здійснювати свою діяльність або самостійно, або ж як працівники відповідних підприємств та установ. Знайти інформацію про виконавців також можна буде у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва — у Реєстрі будівельної діяльності.

Крім того, Кабмін ухвалив та оприлюднив постанову «Про затвердження переліку категорій будівельної продукції», що визначає категорії будівельної продукції, щодо якої можуть розроблятися національні документи з визначення прийнятності (в разі відсутності відповідних європейських документів щодо зазначеної категорії продукції) та надаватися висновки про технічну прийнятність.

У Міністерстві розвитку громад та територій зауважили, що цей урядовий акт спрямований на гармонізацію з європейськими умовами розміщення будівельної продукції на національному ринку.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64459

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5310

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67180

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді