Обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому

Уряд затвердив низку змін до відповідного нормативного документа

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому

Кабінет Міністрів України оновив Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва. Відповідну постанову від 28 квітня опубліковано на урядовому порталі.

Орієнтовний строк експлуатації будівель і споруд

Цей нормативний документ забезпечує відкритий доступ до інформації, що міститься у паспорті об’єкта будівництва для всіх зацікавлених сторін. Йдеться як про органи державної влади, що здійснюють функції контролю та нагляду в визначеній сфері, так і про органи місцевого самоврядування та громадян. Зокрема, можна буде дізнатися про фактичний технічний стан будівель та споруд, терміни їх планових обстежень (не рідше одного разу на десять років), а також рекомендації експертів щодо необхідних заходів для забезпечення надійності й безпеки об’єктів.

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому Як скласти інструкцію з охорони праці для робітників з обслуговування будівель

Паспорт об’єкта будівництва, складений за результатами обстеження, буде виготовлятися за допомогою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Він складатиметься для всіх об’єктів класу наслідків СС2 та СС3 (середні та значні наслідки за рівнем можливої небезпеки для здоров’я і життя людей у зв’язку з припиненням експлуатації або з втратою цілісності). Таким чином, йдеться, зокрема, про заклади освіти, культури, спорту, медичного і оздоровчого призначення, адміністративні будівлі, об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури та енергетики, а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків.

Порядок обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва відбуватиметься по-новому Все про кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві

Також оновлений Порядок передбачає, що виконання робіт з обстеження та паспортизації здійснюватимуть лише виконавці, що пройшли атестацію та мають відповідну кваліфікацію. Вони можуть здійснювати свою діяльність або самостійно, або ж як працівники відповідних підприємств та установ. Знайти інформацію про виконавців також можна буде у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва — у Реєстрі будівельної діяльності.

Крім того, Кабмін ухвалив та оприлюднив постанову «Про затвердження переліку категорій будівельної продукції», що визначає категорії будівельної продукції, щодо якої можуть розроблятися національні документи з визначення прийнятності (в разі відсутності відповідних європейських документів щодо зазначеної категорії продукції) та надаватися висновки про технічну прийнятність.

У Міністерстві розвитку громад та територій зауважили, що цей урядовий акт спрямований на гармонізацію з європейськими умовами розміщення будівельної продукції на національному ринку.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8470

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73516

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді