Лікарняним — бути: правову колізію усунуто

Лікарняним — бути: правову колізію усунуто

Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» № 1380-ІХ. За нього у Верховній Раді проголосували 13 квітня.

Як розслідувати нещасні випадки невиробничого характеру

Документ повертає право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України у період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Справа в тому, що через Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 30 червня цього року виплати були скасовані. У тексті документа значилося, що допомогу з тимчасової непрацездатності платитимуть на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. При цьому про період самого захворювання нічого не було зазначено. Таким чином два з половиною мільйони осіб могли недоотримати лікарняні.

Закон № 1380-ІХ виправляє колізію та відновлює право на одержання матеріальної допомоги. Він набуде чинності з дня введення в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» — 30 червня 2021 року.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113519

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2873

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді