
Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» № 1380-ІХ. За нього у Верховній Раді проголосували 13 квітня.
Як розслідувати нещасні випадки невиробничого характеру
Документ повертає право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України у період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Справа в тому, що через Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 30 червня цього року виплати були скасовані. У тексті документа значилося, що допомогу з тимчасової непрацездатності платитимуть на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. При цьому про період самого захворювання нічого не було зазначено. Таким чином два з половиною мільйони осіб могли недоотримати лікарняні.
Закон № 1380-ІХ виправляє колізію та відновлює право на одержання матеріальної допомоги. Він набуде чинності з дня введення в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» — 30 червня 2021 року.
Джерело: Офіс Президента України
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.