Лікарняним — бути: правову колізію усунуто

Лікарняним — бути: правову колізію усунуто

Президент України підписав Закон «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» № 1380-ІХ. За нього у Верховній Раді проголосували 13 квітня.

Як розслідувати нещасні випадки невиробничого характеру

Документ повертає право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України у період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.

Справа в тому, що через Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 30 червня цього року виплати були скасовані. У тексті документа значилося, що допомогу з тимчасової непрацездатності платитимуть на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві. При цьому про період самого захворювання нічого не було зазначено. Таким чином два з половиною мільйони осіб могли недоотримати лікарняні.

Закон № 1380-ІХ виправляє колізію та відновлює право на одержання матеріальної допомоги. Він набуде чинності з дня введення в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» — 30 червня 2021 року.

Джерело: Офіс Президента України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді