За рік нещасних випадків стало майже в 4 рази більше, — ФССУ

Понад 70% нещасних випадків пов'язані з пандемією COVID-19

За рік нещасних випадків стало в 4 рази більше, — ФССУ

Фонд соціального страхування повідомив, що за підсумками І кварталу 2021 року зареєстрували 3 502 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві. Водночас у першому кварталі 2020-го року кількість нещасних випадків була в 3,9 раза меншою.

Як записатися в чергу на щеплення проти COVID-19

У Фонді соціального страхування таке стрімке зростання кількості нещасних випадків пояснили випадками гострих професійних хвороб на COVID-19 працівників закладів охорони здоров’я. Зокрема, впродовж січня-березня цього року зареєстровано 2 525 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов’язків. Найбільше нещасних випадків сталось із медичними сестрами (братами), сімейними лікарями, молодшими медичними сестрами (братами). Таким чином, майже три з чотирьох зафіксованих нещасних випадків на виробництві зумовлені пандемією коронавірусу.

При цьому рівень виробничого травматизму (гострих профзахворювань) найвищий серед жінок віком від 50 до 59 років. На всі зафіксовані випадки складено акти за формою Н-1/П (пов’язаний з виробництвом).

У Фонді соціального страхування України зауважили, що, відповідно до висновків проведених розслідувань, здебільшого причиною настання нещасних випадків є невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
118772

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це розповімо далі.
93569

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26200

Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.
15035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді