Мінекономрозвитку розробило Мінімальні вимоги щодо безпеки працівників під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Проєкт наказу наразі доступний для обговорення

Мінекономрозвитку планує запровадити норми роботи з кранами та підйомниками

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України підготувало проєкт наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

Форми нарядів-допусків

Документ передбачає:

  • конкретизацію обов’язків суб’єкта господарювання стосовно виконання вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час виконання трудових функцій;
  • удосконалення умов праці на робочих місцях, зниження аварійності, травматизму;
  • спрощення процедури допуску до керування вантажопідіймальними кранами та машинами, що керуються з підлоги (з підвісного пульта чи по радіо) чи зі стаціонарного поста, крім машиністів, працівників, які користуються цими вантажопідіймальними кранами та машинами на своїх робочих місцях.

Мінекономрозвитку планує запровадити норми роботи з кранами та підйомниками Скачайте зразок інструкції з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Нові норми мають прийти на зміну Правилам охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, які були затверджені три роки тому і які наразі регламентують відносини у цій сфері.

Мінімальні вимоги безпеки мають на меті приведення нормативно-правових актів з питань охорони праці у відповідність до чинного законодавства, адже деякі положення нинішніх Правил потребують конкретизації. Такого висновку у міністерстві дійшли, проаналізувавши звернення від суб’єктів господарювання.

На офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства можна проголосувати за чи проти проєкту наказу, а також залишити свій коментар.

Джерело: Мінекономрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8462

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109772

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73514

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді