Мінекономрозвитку розробило Мінімальні вимоги щодо безпеки працівників під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Проєкт наказу наразі доступний для обговорення

Мінекономрозвитку планує запровадити норми роботи з кранами та підйомниками

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України підготувало проєкт наказу «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання».

Форми нарядів-допусків

Документ передбачає:

  • конкретизацію обов’язків суб’єкта господарювання стосовно виконання вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час виконання трудових функцій;
  • удосконалення умов праці на робочих місцях, зниження аварійності, травматизму;
  • спрощення процедури допуску до керування вантажопідіймальними кранами та машинами, що керуються з підлоги (з підвісного пульта чи по радіо) чи зі стаціонарного поста, крім машиністів, працівників, які користуються цими вантажопідіймальними кранами та машинами на своїх робочих місцях.

Мінекономрозвитку планує запровадити норми роботи з кранами та підйомниками Скачайте зразок інструкції з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Нові норми мають прийти на зміну Правилам охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, які були затверджені три роки тому і які наразі регламентують відносини у цій сфері.

Мінімальні вимоги безпеки мають на меті приведення нормативно-правових актів з питань охорони праці у відповідність до чинного законодавства, адже деякі положення нинішніх Правил потребують конкретизації. Такого висновку у міністерстві дійшли, проаналізувавши звернення від суб’єктів господарювання.

На офіційному сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства можна проголосувати за чи проти проєкту наказу, а також залишити свій коментар.

Джерело: Мінекономрозвитку

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40081

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
7894

Організація охорони праці на підприємстві

Організація охорони праці на підприємстві — це цілісна система прав, обов’язків та повноважень суб’єктів виробничого процесу, процедур, спрямованих на дотримання безпечного рівня виробництва, правил та нормативних вимог, які регулюють питання найманої праці.
86399

Інструкції з охорони праці в навчальних закладах

Інструкції з охорони праці в закладі освіти — це локальні нормативно-правові акти, що визначають обов’язкові вимоги безпеки, яких повинні дотримувати працівники навчальних закладів. У статті ви знайдете зразки інструкцій з охорони праці в школі. За потреби адаптуйте їх до умов вашого навчального закладу
58937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді