
Столична комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про продовження суворих обмежувальних заходів у Києві до 30 квітня. Причина цього — відсутність суттєвого покращення епідеміологічної ситуації у місті.
Дистанційна й надомна робота: нові виклики для служби охорони праці
Мер Києва Віталій Кличко зауважив, що це єдиний спосіб, завдяки якому медична система могла б впоратися з кількістю хворих. Інакше смертей буде ще більше. Міський голова закликав свідомо поставитися до ситуації та пам’ятати про правила безпеки:
- носити маски;
- дотримуватися дистанції;
- використовувати антисептик.
Крім того, В. Кличко звернувся до підприємців, заявивши, що їм слід відправити співробітників на дистанційну роботу або, за змогою, надати відпустки.
Нагадаємо, з 5 квітня у столиці було запроваджено суворий карантин. Зупинена робота шкіл і садків. Заклади громадського харчування працюють тільки на винос чи доставку. Не працюють продуктові ярмарки.
Весь громадський транспорт працює лише за спеціальними перепустками (виключно для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури).
Джерело: КМДА
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.