Столична комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про продовження суворих обмежувальних заходів у Києві до 30 квітня. Причина цього — відсутність суттєвого покращення епідеміологічної ситуації у місті.
Дистанційна й надомна робота: нові виклики для служби охорони праці
Мер Києва Віталій Кличко зауважив, що це єдиний спосіб, завдяки якому медична система могла б впоратися з кількістю хворих. Інакше смертей буде ще більше. Міський голова закликав свідомо поставитися до ситуації та пам’ятати про правила безпеки:
- носити маски;
- дотримуватися дистанції;
- використовувати антисептик.
Крім того, В. Кличко звернувся до підприємців, заявивши, що їм слід відправити співробітників на дистанційну роботу або, за змогою, надати відпустки.
Нагадаємо, з 5 квітня у столиці було запроваджено суворий карантин. Зупинена робота шкіл і садків. Заклади громадського харчування працюють тільки на винос чи доставку. Не працюють продуктові ярмарки.
Весь громадський транспорт працює лише за спеціальними перепустками (виключно для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури).
Джерело: КМДА
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.