Оновлено правила призначення пільгових пенсій

Постанова про зміни вже набула чинності

Оновлено правила призначення пільгових пенсій

Пенсійний фонд вніс зміни до Порядку подання та оформлення документів для призначення пільгової пенсії та перерахування підприємствами та організаціями коштів на її виплату відповідно до постанови КМУ від 18.07.2007 № 937 «Про затвердження Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці». Зміна Порядку передбачена відповідною постановою правління ПФУ.

Право на пільгову пенсію. Що писати в трудовій?

У документі визначено механізм подання та оформлення документів для призначення пенсій окремим категоріям працівників, які за результатами атестації робочих місць працюють або працювали в умовах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за рахунок коштів підприємств, організацій та перерахування коштів на її виплату.

Так, фінансуванню підлягають абсолютно усі витрати на виплату і доставку пільгової пенсії. Для отримання пільгової пенсії, на додачу до документів, які подаються у ПФУ для одержання пенсії за віком, потрібно мати:

  • довідки про підтвердження стажу роботи для призначення пільгової пенсії за рахунок коштів підприємств, організацій за результатами атестації робочих місць за умовами праці за формою;
  • копії наказу про атестацію відповідного робочого місця (робочих місць);
  • гарантійний лист про перерахування коштів на рахунок територіального органу Пенсійного фонду України за формою.

Підприємства, організації до 20-го числа кожного місяця, що передує місяцю виплати пільгових пенсій, перераховують до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем розташування зазначені в повідомленні місячні суми коштів, необхідні для фінансування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Витрати на розрахунково-касове обслуговування у разі повернення надлишково сплачених коштів здійснюються за рахунок коштів підприємства, організації.

Зауважимо, особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за затвердженими Урядом списками, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи.

Джерело: Пенсійний фонд України

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

На які пільги та компенсації мають право медичні працівники

Держава забезпечує право медпрацівників на пільги та компенсації. Однак не завжди заклад охорони здоров’я надає їх своїм працівникам у повному обсязі. Стаття допоможе реалізувати право медичних працівників на пільги й компенсації і не заплутатися в законодавстві.
11310

Пенсія за віком на пільгових умовах

Законодавством України у галузі пенсійного забезпечення передбачається можливість отримання особами пільгових пенсій за віком. Таке право виникає у працівників, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці. Що потрібно знати про пільгові пенсії у 2023 році — розповідає експерт.
49869

Особливості призначення пільгової пенсії працівникам, зайнятим на підземних роботах

Працівники, які були зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, мають право на пільгову пенсію. На яких умовах вона призначається та які документи потрібно подати — читайте далі.
2761

Хто з 2018 року отримав право на пільгову пенсію

У 2016 році Уряд скоротив Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а в липні 2017 року увів нові позиції та уточнив наявні. Змінені редакції Списків чинні з 01.01.2018. Хто з першого січня здобув право на пільгову пенсію? Як зараховують до пільгового стажу роботу у шкідливих і важких умовах до 01.01.2018 – читайте про це далі.
1046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді