Змінено Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж

Наказом Міненерговугілля від 27.03.2015 № 183 внесено зміни до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго від 14.02.2007 № 71

Наказом Міненерговугілля від 27.03.2015 № 183 внесено зміни до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго від 14.02.2007 № 71.

Правила приведено у відповідність до чинних нормативно-правових актів (замінено посилання на низку нормативних документів, а також доповнено посиланнями на нові нормативні акти).

Правила доповнено терміном «нормативний документ» — це документ, що встановлює правила, настанови чи характеристики щодо діяльності або її результатів.

Згідно зі змінами організація експлуатації теплових установок та мереж, їх ремонтів, налагодження і випробувань здійснюється відповідно до вимог нормативних документів та має забезпечувати дотримання встановлених показників (температурних графіків, тиску та витрат теплоносія тощо), надійність і економічність роботи устаткування, охорону праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, пожежну та техногенну безпеку відповідно до законодавства.

Закінчені будівництвом реконструйовані теплові установки та теплові мережі, а також залежно від складності об’єкта — їхні черги і пускові комплекси приймають в експлуатацію згідно із такими нормативними документами:

  • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою КМУ від 13.04.2011 № 461;
  • СОУ-Н ЕЕ 20.401:2006 «Приймання в експлуатацію окремих пускових комплексів і закінчених будівництвом підприємств енергогенеруючих компаній. Правила»
  • нормативні документи, зазначені у проектній документації.

Допуск до експлуатації вузла обліку джерела теплопостачання (ДТ) здійснюється за участю представників теплопостачальної організації, ДТ та центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (ЦОВМ), про що складається відповідний акт. Акт складається у трьох примірниках (раніше — у чотирьох):

  • один з яких одержує представник ДТ;
  • другий — представник теплопостачальної організації;
  • третій — представник метрологічного центру ЦОВМ.

Тепер проходить перевірку знань цих Правил і виробничих інструкцій 1 раз на 12 місяців уповноважена посадова особа, що відповідає за справний стан і безпечну та економічну експлуатацію устаткування теплових установок і мереж (раніше — головний енергетик).

Також розділ 10 « Пожежна безпека» Правил доповнено низкою вимог.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 10.04.2015 за № 407/26852, набирає чинності з дня опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи мають працівники право не працювати під час повітряної тривоги

Чи оплачується робота під час повітряної тривоги? Який штраф за роботу під час повітряної тривоги? Які дії працівників під час повітряної тривоги? Відповіді на ці питання та все про те, як створити безпечні умови праці під час повітряної тривоги – у статті.
97

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5225

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19097

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38456

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді