Змінено Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж

Наказом Міненерговугілля від 27.03.2015 № 183 внесено зміни до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго від 14.02.2007 № 71

Наказом Міненерговугілля від 27.03.2015 № 183 внесено зміни до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Мінпаливенерго від 14.02.2007 № 71.

Правила приведено у відповідність до чинних нормативно-правових актів (замінено посилання на низку нормативних документів, а також доповнено посиланнями на нові нормативні акти).

Правила доповнено терміном «нормативний документ» — це документ, що встановлює правила, настанови чи характеристики щодо діяльності або її результатів.

Згідно зі змінами організація експлуатації теплових установок та мереж, їх ремонтів, налагодження і випробувань здійснюється відповідно до вимог нормативних документів та має забезпечувати дотримання встановлених показників (температурних графіків, тиску та витрат теплоносія тощо), надійність і економічність роботи устаткування, охорону праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, пожежну та техногенну безпеку відповідно до законодавства.

Закінчені будівництвом реконструйовані теплові установки та теплові мережі, а також залежно від складності об’єкта — їхні черги і пускові комплекси приймають в експлуатацію згідно із такими нормативними документами:

  • Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою КМУ від 13.04.2011 № 461;
  • СОУ-Н ЕЕ 20.401:2006 «Приймання в експлуатацію окремих пускових комплексів і закінчених будівництвом підприємств енергогенеруючих компаній. Правила»
  • нормативні документи, зазначені у проектній документації.

Допуск до експлуатації вузла обліку джерела теплопостачання (ДТ) здійснюється за участю представників теплопостачальної організації, ДТ та центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (ЦОВМ), про що складається відповідний акт. Акт складається у трьох примірниках (раніше — у чотирьох):

  • один з яких одержує представник ДТ;
  • другий — представник теплопостачальної організації;
  • третій — представник метрологічного центру ЦОВМ.

Тепер проходить перевірку знань цих Правил і виробничих інструкцій 1 раз на 12 місяців уповноважена посадова особа, що відповідає за справний стан і безпечну та економічну експлуатацію устаткування теплових установок і мереж (раніше — головний енергетик).

Також розділ 10 « Пожежна безпека» Правил доповнено низкою вимог.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 10.04.2015 за № 407/26852, набирає чинності з дня опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді