Уряд хоче осучаснити законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністю

Уряд хоче осучаснити законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністю

Кабмін підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю».

Калькулятор для розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Як запевняють у Мінсоцполітики, документ має унормувати загальну систему рівного ставлення до осіб з інвалідністю у сфері зайнятості та професійної діяльності, адже чинний Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» є недостатньо ефективним. Зокрема, в Уряді зазначили, що роботодавці не замотивовані працевлаштовувати осіб з інвалідністю.

Новий законопроєкт спрямований на впровадження:

  • альтернативного способу виконання встановленого законодавством нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • диференційованого підходу щодо працевлаштування осіб з важкою формою інвалідності;
  • електронної форми звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • механізмів працевлаштування осіб з інвалідністю на посадах в органах державної влади та місцевого самоврядування;
  • створення рівних умов для усіх роботодавців в частині відповідальності за порушення законодавства у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю;
  • інших заходів щодо реалізації ефективних, сучасних та гнучких механізмів з працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі в частині дерегуляції процесів, забезпечення універсального дизайну та розумного пристосування, стимулювання роботодавців з метою створення робочих місць, а також підвищення рівня відповідальності у разі невиконання встановленої квоти.

Уряд хоче осучаснити законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністюДізнайтеся більше про охорону праці осіб з інвалідністю

В Уряді вказують, що нові норми мають осучаснити законодавство України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю, створивши сприятливі умови, що враховуватимуть інтереси як осіб з інвалідністю, так і роботодавців. Це ж, своєю чергою, має забезпечити позитивний ефект із збільшення рівня працевлаштування осіб з інвалідністю.

У Кабміні зазначили, що система квотування робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю добре зарекомендувала себе у країнах Європейського Союзу.

Джерело: Мінсоцполітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді