У Держпродспоживслужбі анонсували численні штрафи та відзвітували про перевірку суб’єктів господарювання у перший день посилення карантину.

Керівник ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан заявив, що мінімальні штрафи для роботодавців за недотримання карантинних обмежень в офісах становитимуть 34 тис. грн. У разі виявлення порушень на місце будуть направляти правоохоронців.
Чек-ліст: Що робити, якщо захворів на COVID-19
Зокрема, йдеться про недотримання дистанції, ігнорування маскового режиму та роботу колективів у повному обсязі. Такі порушення наприкінці березня — на початку квітня було виявлено у 85% державних та приватних офісів.
Тим часом у перший же день суворого карантину (5 квітня) обмежень стали дотримуватися ретельніше. У ході моніторингу дотримання профілактичних і протиепідемічних заходів у Києві Держпродспоживслужбою перевірено 1 414 об’єктів. З них 753 — об’єкти торгівлі непродовольчими товарами, 439 — продовольчими товарами та 206 — заклади громадського харчування, 9 дитячих навчальних закладів та 7 закладів освіти.
Загалом за результатами моніторингу першого дня суворого карантину зафіксовано 55 порушень.
Дізнайтеся, як скласти наказ про дистанційну роботу працівників у зв’язку з коронавірусом
Джерело: ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.