Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників

Більше року минуло з того часу, як в Україні вперше ввели карантин у зв’язку з поширенням COVID-19. Багатьох працівників перевели на дистанційну роботу, що породило безліч запитань щодо належної організації їх роботи.

Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників

Якими електронними документами мають обмінятися сторони трудового договору?

Законодавство підлаштовує різні сфери життя під нові реалії. Так, рік тому до КЗпП було введено поняття дистанційної (надомної) роботи, а вже цього року ці два поняття розділили. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.2021 № 1213-IX набув чинності 27 лютого 2021 року.

Допомагаємо вирішити неврегульовані питання надомної та дистанційної роботи:Як діяти, якщо з надомником чи дистанційником трапиться нещасний випадок

І наразі службам охорони праці підприємств потрібно вчитися по-новому працювати з надомниками та дистанційниками. Зокрема, інструктажі та навчання тепер слід організовувати за іншим принципом. Важливо розрізняти, що є електронним документом, а що ні, а також змінити підхід до розслідування нещасних випадків.

Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
За що має відповідати роботодавець? Як проводити інструктажі, атестувати робоче місце та розслідувати нещасні випадки?


Судова практика стосовно дистанційної та надомної праці ще не сформована, тому фахівцям служб охорони праці варто уважно прислухатися до порад та рекомендацій юристів, щоб не допустити порушень законодавства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64454

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5309

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67170

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді