Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників

Більше року минуло з того часу, як в Україні вперше ввели карантин у зв’язку з поширенням COVID-19. Багатьох працівників перевели на дистанційну роботу, що породило безліч запитань щодо належної організації їх роботи.

Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників

Якими електронними документами мають обмінятися сторони трудового договору?

Законодавство підлаштовує різні сфери життя під нові реалії. Так, рік тому до КЗпП було введено поняття дистанційної (надомної) роботи, а вже цього року ці два поняття розділили. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.2021 № 1213-IX набув чинності 27 лютого 2021 року.

Допомагаємо вирішити неврегульовані питання надомної та дистанційної роботи:Як діяти, якщо з надомником чи дистанційником трапиться нещасний випадок

І наразі службам охорони праці підприємств потрібно вчитися по-новому працювати з надомниками та дистанційниками. Зокрема, інструктажі та навчання тепер слід організовувати за іншим принципом. Важливо розрізняти, що є електронним документом, а що ні, а також змінити підхід до розслідування нещасних випадків.

Хто відповідає за безпеку праці надомників і дистанційників
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
За що має відповідати роботодавець? Як проводити інструктажі, атестувати робоче місце та розслідувати нещасні випадки?


Судова практика стосовно дистанційної та надомної праці ще не сформована, тому фахівцям служб охорони праці варто уважно прислухатися до порад та рекомендацій юристів, щоб не допустити порушень законодавства.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді