Державна служба України з питань праці оприлюднила проєкт Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці. Документ розроблено відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.
Шпаргалка: 10 кроків завершального етапу атестації робочих місць за умовами праці
Основна мета атестації робочих місць полягає у врегулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові та безпечні умови праці.
Атестація робочих місць за умовами праці проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працівників, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
У випадку коли на робочих місцях не можна забезпечити допустимі умови праці за технологічними вимогами виробництва, технічною недосяжністю та економічною обґрунтованою недоцільністю працівники мають право на пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Періодичність та графік атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років. При цьому відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на власника підприємства. Атестація проводиться атестаційною комісією, а роботодавець повинен забезпечити повне фінансування заходів.
До складу атестаційної комісії рекомендується вводити спеціалістів відділу, головного технолога, працівників відділу кадрів, відділу праці і заробітної плати, відділу охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища, економічного відділу, органів охорони здоров’я підприємства, профспілкових організацій або уповноваженого найманими працівниками.
Рекомендується також включати представників інших організацій, зокрема територіальних органів Державної служби України з питань праці, проєктних або науково-дослідних установ відповідної галузі, технічних інспекцій праці профспілок.
З результатами атестації повинні обов’язково ознайомлюватись працівники, зайняті на робочому місці, що атестується.
Пропозиції та зауваження до Методичних рекомендації щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці приймаються за адресою:
Джерело: Державна служба з питань праці