Іноді працівники виконують роботи без засобів індивідуального захисту, ігнорують інструкції з охорони праці тощо. Це може призвести до нещасних випадків, зокрема й із фатальними наслідками. Як мотивувати працівників дбати про власну безпеку, особливо під час пандемії?

Порушення правил безпеки; невиконання інструкцій, розпоряджень — небезпечна практика, яка може призвести до непередбачуваних наслідків, що негативно впливають на розвиток підприємств. Проте відповідальні особи не завжди знають, як правильно мотивувати працівників до безпечної праці.
Чому працівники порушують правила безпеки — одне з головних питань, на які потрібно знайти відповідь, перш ніж намагатися щось змінити. Більшість працівників знає правила безпеки, вимоги інструкцій, однак свідомо порушує їх. На думку фахівців, тому є кілька причин, серед яких, наприклад, некомпетентність або безпідставна самовпевненість.
Що змушує працівників порушувати правила безпеки
Мотивація — один із найважливіших чинників, що спонукає працівників виконувати правила безпеки. Коли йдеться про мотивацію, багато хто починає думати про матеріальне заохочення. Однак експерти не радять понукати працівників дотримуватися правил безпеки за допомогою грошей.
Чому матеріальне заохочення неефективне — роз’яснює експерт
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.