Які витрати належать до витрат на охорону праці

Обсяг витрат на охорону праці, їх призначення та оформлення регламентовані низкою нормативних актів, і порушення цих правил може призвести до серйозних наслідків. Скільки та на що витрачати — розповідає експерт.
Які витрати належать до витрат на охорону праці

Закон про охорону праці зобов’язує підприємства незалежно від форм власності або фізичних осіб, які використовують найману працю, витрачати на охорону праці не менше ніж 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік. Така ж вимога міститься і у Кодексі законів про працю. Але потрібно розрізняти, що можна віднести до витрат на охорону праці, а що — ні.

Що віднести до витрат на охорону праці

Порушення вимог нормативних актів може стати причиною претензій з боку органів контролю. За порушення вимог законодавства про охорону праці посадових осіб підприємств і ФОП, які використовують найману працю, можуть притягти до адміністративної відповідальності. Окрім того, можуть притягти й до фінансової відповідальності за порушення інших вимог трудового законодавства

Щоб уникнути проблем, потрібно також відповідально поставитися до оформлення витрат на ОП. Зокрема, підготувати документацію, що підтверджує ці витрати. Більше порад — у новій консультації адвоката Ірини Шкарівської Кошти на охорону праці: скільки і на що витрачати.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді