Обсяг витрат на охорону праці, їх призначення та оформлення регламентовані низкою нормативних актів, і порушення цих правил може призвести до серйозних наслідків. Скільки та на що витрачати — розповідає експерт.
Закон про охорону праці зобов’язує підприємства незалежно від форм власності або фізичних осіб, які використовують найману працю, витрачати на охорону праці не менше ніж 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік. Така ж вимога міститься і у Кодексі законів про працю. Але потрібно розрізняти, що можна віднести до витрат на охорону праці, а що — ні.
Що віднести до витрат на охорону праці
Порушення вимог нормативних актів може стати причиною претензій з боку органів контролю. За порушення вимог законодавства про охорону праці посадових осіб підприємств і ФОП, які використовують найману працю, можуть притягти до адміністративної відповідальності. Окрім того, можуть притягти й до фінансової відповідальності за порушення інших вимог трудового законодавства
Щоб уникнути проблем, потрібно також відповідально поставитися до оформлення витрат на ОП. Зокрема, підготувати документацію, що підтверджує ці витрати. Більше порад — у новій консультації адвоката Ірини Шкарівської Кошти на охорону праці: скільки і на що витрачати.
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.