Особливості подання сигналів у залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора

Держгірпромнагляд у листі від 24.12.2014 № 9272/0/3.2-06/6/14 роз’яснив особливості подання сигналів в залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора

Держгірпромнагляд у листі від 24.12.2014 № 9272/0/3.2-06/6/14 роз’яснив особливості подання сигналів в залізорудних кар’єрах машиністом екскаватора.

У зв’язку з тим, що завантаження гірничої маси в залізорудних кар’єрах здійснюється екскаваторами в засоби залізничного транспорту або (і) у великовантажний автомобільний транспорт за різними технологічними операціями, Правилами охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом, затвердженими наказом Держгірпромнагляду від 18.03.2010 № 61, зареєстрованими в Мін’юсті 03.06.2010 за № 356/17651 (далі — Правила), щодо подачі машиністами екскаваторів відповідних сигналів передбачено такі вимоги:

п. 2.4 глави VII Правил:

  • під час навантаження екскаваторами в засоби залізничного транспорту та розвантаження їх на екскаваторних відвалах і складах машиністи екскаваторів повинні подавати сигнали відповідно до інструкції руху поїздів, що діє на гірничому підприємстві;

п. 2.15 глави VIII Правил:

  • під час навантаження автомобілів (автопоїздів) екскаваторами необхідно дотримуватись таких умов:
  • завантаженим автомобілем (автопоїздом) дозволяється рухатись до пункту розвантаження тільки після відповідного сигналу машиніста екскаватора.

Види сигналів та порядок їх подачі машиністом екскаватора визначаються:

  • у разі навантаження гірничої маси екскаватором у залізничний транспорт — згідно з вимогами Інструкції з сигналізації на залізничному транспорті промислових підприємств, затвердженої наказом Мінпромполітики від 13.08.2010 № 407;
  • під час навантаження гірничої маси екскаватором у великовантажний автомобільний транспорт — згідно з вимогами Правил з охорони праці під час експлуатації великовантажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом, затверджених наказом Міненерговугілля від 13.02.2014 № 149 та зареєстрованих у Мін’юсті 15.04.2014 за № 421/25198.

У разі виникнення виробничих ситуацій, при яких неможливе виконання вимог нормативних актів, підприємству необхідно розробити додаткові заходи, що дадуть змогу забезпечити безпеку праці під час тимчасового припинення дії вимог відповідних пунктів нормативно-правових актів з охорони праці, та згідно зі статтею 29 Закону України «Про охорону праці» звернутися до відповідного органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду щодо тимчасового припинення чинності пунктів цих нормативно-правових актів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
32

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57246

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді