Яких правил безпеки слід дотримуватися під час ожеледиці у нестійких погодних умовах

До середини тижня синоптики прогнозують сніжну морозну погоду, подекуди з ожеледицею та поривами вітру. З огляду на зміну погоди, Держпраці нагадало правила безпеки у зимовий період

Як слід дотримуватися правил безпеки під час ожеледиці у нестійких погодних умовах

Відповідальним особам необхідно організувати розчищення або посипання тротуарів та інших пішохідних і проїжджих частин, підпорядкованих підприємству, протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш тощо).

Зимові ризики для здоров’я: домедична допомога

Під час виконання своїх посадових обов’язків працівникам варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • обходити металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що збільшує небезпеку травмувань;
  • під час відрядження у межах населеного пункту оминати краї проїжджої частини дороги. Це завжди небезпечно, а надто на слизьких дорогах. Можна впасти та опинитися на дорозі, або ж автомобіль може виїхати на тротуар;
  • не перебігати проїжджу частину під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва або навіть до загибелі;
  • пересуваючись територією підприємства у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
  • за можливості необхідно триматися на безпечній відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. У жодному разі не можна заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Ці ж правила допоможуть зберегти своє здоров’я у неробочий час.

Взимку збільшується небезпека травматизму через падіння буруль, адже нестійкі погодні умови (відлига вдень і заморозки вночі) сприяють утворенню бурульок на покрівлях виробничих будівель, особливо старих споруд з похилим дахом. Крім того, Держпраці нагадало, як можна уникнути падіння або ж мінімізувати його наслідки, якщо робітникам необхідно переміщатися у місцях, де не було розчищено пішохідні проходи:

  • Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.

  • Якщо ви втратили рівновагу — присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.

  • Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).

  • Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.

  • Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Нагадуємо, про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа (свідок нещасного випадку) повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів для надання необхідної допомоги потерпілому (п. 8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві).

Джерело: Головне управління Держпраці в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21350

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14381

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
659

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4849

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді