Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці»

Встигніть ознайомитися та надіслати свої пропозиції й зауваження

Мінекономіки оприлюднило проєкт наказу «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці»

За даними Державної служби статистики, під дію державного регулювання підпадають 380 597 суб’єктів господарювання. При цьому створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення різних видів документів, регламентовані чисельними нормативно-правовими актами з охорони праці, створюють на них надмірне навантаження.

Проєкт наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» (далі — Проєкт) підготовлений з метою зменшення державного регулювання економічної діяльності суб’єктів господарювання, актуалізації і визначення єдиного порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці, як альтернативний чинному законодавству з охорони праці варіант.

Чи можна вести електронний облік ЗІЗ

На думку розробників, реалізація Проєкту сприятиме:

  • економії часу і підвищенню продуктивності та інших внутрішніх процесів суб’єктів господарювання;
  • оптимізації та покращенню комунікацій, як внутрішніх, так і зовнішніх;
  • поліпшенню оптимізації робочого процесу;
  • безперервному проведенню онлайн-навчання та інструктажів на виробництві, зокрема в умовах пандемії;
  • можливості виходу на новий рівень взаємовідносин між замовником та підрядними організаціями в системі управління охороною праці.

Пропозиції та зауваження до зазначеного Проєкту акта приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:

Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
e-mail: [email protected];
факс/тел.: (044) 279-05-52.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44605

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8802

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37567

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
110157

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді