Правильно організовуйте профілактичні заходи на підприємстві, щоб вберегти себе та своїх працівників від інфікування.

Фонд соціального страхування України (ФСС) протягом дев’яти місяців 2020 року зареєстрував 3851 потерпілого внаслідок нещасних випадків, які сталися під час виконання посадових обов’язків. При цьому у 1167 з них, тобто 30,3% від усіх потерпілих, діагностовано гостре професійне захворювання на COVID-19 (SARS-CoV-2).
Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19
Смертельно були травмовані 253 працівники, а внаслідок інфікування ковідом померли 26 працівників.
Найбільша кількість нещасних випадків у звітному періоді зареєстрована ФСС у серпні й вересні та має динаміку до зростання у зв’язку із поширенням пандемії. Зокрема, у серпні рівень виробничого травматизму склав 660 потерпілих, враховуючи хворих на гостре професійне захворювання на COVID-19 (17,1% від загальної кількості травмованих за дев’ять місяців), у вересні — 737 потерпілих (19,1% від загальної кількості).
Найбільша кількість страхових нещасних випадків припала на такі регіони:
- Дніпропетровська область — 531 потерпілий на виробництві (13,8% від загальної кількості потерпілих на виробництві за дев’ять місяців поточного року);
- м. Київ — 406 потерпілих (10,5%);
- Донецька область — 294 потерпілих (7,6%);
- Львівська область — 253 потерпілих (6,6 %),
- Київська область — 225 потерпілих (5,8%);
- Харківська область — 209 потерпілих (5,4 %).
Кількість травмованих осіб у цих областях складає 49,7% від загальної кількості травмованих по Україні.
Джерело: ФСС
Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов'язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.