Коли працівника, який перехворів на COVID-19, можна допустити до роботи — роз’яснення МОЗ

Безліч роботодавців порушують законодавство, вимагаючи від працівників негативні ПЛР-тести. Не допустіть такої помилки на вашому підприємстві. Дізнайтесь, за яких підстав працівник, який одужав від ковіду, може повернутись до роботи в колективі.

Коли працівника, який перехворів на COVID-19, можна допустити до роботи — роз’яснення МОЗ


Заступник Міністра охорони здоров’я України, головний санлікар України Віктор Ляшко на брифінгу заявив, що працівник, який одужав від ковіду, не зобов’язаний надавати негативний результат ПЛР-тесту для допуску на роботу.

⚡️ Працівник відмовляється проходити термоскринінг. Як діяти?

«Велика кількість керівників закладів чомусь не допускають людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний — вони вимагають негативного ПЛР-тесту. Хочу сказати, що це суперечить законодавству. Закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19: коли проходить 10 днів з першого дня симптомів, і впродовж цих 10 днів є три дні, у яких відсутні симптоми, це є підставою перевести сімейному лікарю хворого у категорію одужавших та закрити лікарняний. Друге — це 10 днів від моменту отримання позитивного результату методом ПЛР, і, знову ж таки, впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми», — пояснив В. Ляшко.

Третій варіант закриття лікарняного, за словами заступника міністра, — це негативний ПЛР-тест.

«Тому при закритті лікарняного не повинно бути ніякого булінгу. Ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли…», — наголосив В. Ляшко.

Джерело: УНН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
23

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23685

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10548

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32695

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді