Безліч роботодавців порушують законодавство, вимагаючи від працівників негативні ПЛР-тести. Не допустіть такої помилки на вашому підприємстві. Дізнайтесь, за яких підстав працівник, який одужав від ковіду, може повернутись до роботи в колективі.

Заступник Міністра охорони здоров’я України, головний санлікар України Віктор Ляшко на брифінгу заявив, що працівник, який одужав від ковіду, не зобов’язаний надавати негативний результат ПЛР-тесту для допуску на роботу.
⚡️ Працівник відмовляється проходити термоскринінг. Як діяти?
«Велика кількість керівників закладів чомусь не допускають людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний — вони вимагають негативного ПЛР-тесту. Хочу сказати, що це суперечить законодавству. Закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19: коли проходить 10 днів з першого дня симптомів, і впродовж цих 10 днів є три дні, у яких відсутні симптоми, це є підставою перевести сімейному лікарю хворого у категорію одужавших та закрити лікарняний. Друге — це 10 днів від моменту отримання позитивного результату методом ПЛР, і, знову ж таки, впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми», — пояснив В. Ляшко.
Третій варіант закриття лікарняного, за словами заступника міністра, — це негативний ПЛР-тест.
«Тому при закритті лікарняного не повинно бути ніякого булінгу. Ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли…», — наголосив В. Ляшко.
ТОП-3 консультації для Вас:
Джерело: УНН
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.