Коли працівника, який перехворів на COVID-19, можна допустити до роботи — роз’яснення МОЗ

Безліч роботодавців порушують законодавство, вимагаючи від працівників негативні ПЛР-тести. Не допустіть такої помилки на вашому підприємстві. Дізнайтесь, за яких підстав працівник, який одужав від ковіду, може повернутись до роботи в колективі.

Коли працівника, який перехворів на COVID-19, можна допустити до роботи — роз’яснення МОЗ


Заступник Міністра охорони здоров’я України, головний санлікар України Віктор Ляшко на брифінгу заявив, що працівник, який одужав від ковіду, не зобов’язаний надавати негативний результат ПЛР-тесту для допуску на роботу.

⚡️ Працівник відмовляється проходити термоскринінг. Як діяти?

«Велика кількість керівників закладів чомусь не допускають людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний — вони вимагають негативного ПЛР-тесту. Хочу сказати, що це суперечить законодавству. Закриття лікарняного може відбуватися з трьох причин, які чітко прописані у стандарті медичної допомоги хворим на COVID-19: коли проходить 10 днів з першого дня симптомів, і впродовж цих 10 днів є три дні, у яких відсутні симптоми, це є підставою перевести сімейному лікарю хворого у категорію одужавших та закрити лікарняний. Друге — це 10 днів від моменту отримання позитивного результату методом ПЛР, і, знову ж таки, впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми», — пояснив В. Ляшко.

Третій варіант закриття лікарняного, за словами заступника міністра, — це негативний ПЛР-тест.

«Тому при закритті лікарняного не повинно бути ніякого булінгу. Ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли…», — наголосив В. Ляшко.

Джерело: УНН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21340

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді