ВРУ запровадила штрафи за порушення маскового режиму

В яких випадках навіть за наявності маски можуть оштрафувати? Дізнайтеся більше про підстави для фінансових санкцій.
Уряд хвалив нові штрафи за порушення маскового режиму


Сьогодні, 6 листопада, ВРУ на засіданні прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт від 17.07.2020 № 3891; далі — Закон).

Статтю 44-3 КпАП доповнили частиною другою. Оновлення передбачає штраф від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 — 225 грн) на осіб, котрі перебувають у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час карантину, якщо респіратор чи захисна маска відсутні або не закривають ніс та рот.

Як утилізувати в офісі маски й рукавички

Крім того, внесли зміни до статей КпАП, які встановлюють повноваження виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад з розгляду справ про адмінправопорушення за частиною 2 статті 44-3 КпАП та повноваження Нацполіції, органів держсанепідслужби із складання протоколів та розгляду справ про адмінправопорушення за цією підставою.

Нагадаємо, що раніше складений протокол передавали до суду, і вже там вирішували, чи накладати штраф.

Після набрання чинності Законом накладати штрафи зможуть як працівники поліції, працівники епідконтролю, так і представники ОМС, оскільки саме вони повинні контролювати виконання протиепідемічних заходів.

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: Новинний центр ВРУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22583

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75491

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58131

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді