Держпраці щодня контролює відомості щодо захворювання медпрацівників на коронавірус. Не повідомили вчасно про нещасний випадок / гостре професійне захворювання — позапланової перевірки не уникнути.

✔️ ЗІЗ для медичних працівників
Державна служба України з питань праці наголошує:
Забезпечення дотримання трудових прав медичних працівників, які в умовах пандемії продовжують надавати допомогу людям, є одним з пріоритетних напрямів роботи Держпраці.
Випадки захворювання медпрацівників на коронавірус, які відбулися під час виконання професійних обов’язків, є гострими професійними захворюваннями, причини та обставини яких мають бути розслідувані.
Зокрема, в рамках цієї роботи Управлінням Держпраці у Миколаївській області щоденно відслідковує відомості щодо захворювання медиків на COVID-19, аналізує подання роботодавцями повідомлень про нещасний випадок / гостре професійне захворювання медпрацівників. Факти неподання повідомлень про нещасний випадок / гостре професійне захворювання (отруєння) контролюються посадовими особами Управління Держпраці.
Так, за результатами позапланової перевірки за неподання повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання на COVID-19 молодшої медсестри, керівника приватної стоматології притягнуто до адміністративної відповідальності.
Роботодавець визнав порушення та сплатив штраф.
Бережіть себе та своїх працівників:
Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, що не підлягає спеціальному розслідуванню, роботодавець зобов’язаний створити комісію, яка проведе його розслідування. Наводимо зразок наказу про створення комісії з розслідування нещасних випадків.
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Від правильності встановлення причини нещасного випадку залежить ефективність розроблюваних заходів щодо запобігання подібним випадкам. Не помилитися при визначенні коду причини нещасного випадку за Класифікатором видів подій, причин, обладнання, що призвели до нещасного випадку, допоможе наша стаття.