Не повідомили Держпраці про хворого на COVID-19 працівника — сплатіть штраф

Держпраці щодня контролює відомості щодо захворювання медпрацівників на коронавірус. Не повідомили вчасно про нещасний випадок / гостре професійне захворювання — позапланової перевірки не уникнути.

Не повідомили Держпраці про хворого на COVID-19 працівника — сплатіть штраф

✔️ ЗІЗ для медичних працівників

Державна служба України з питань праці наголошує:

Забезпечення дотримання трудових прав медичних працівників, які в умовах пандемії продовжують надавати допомогу людям, є одним з пріоритетних напрямів роботи Держпраці.

Випадки захворювання медпрацівників на коронавірус, які відбулися під час виконання професійних обов’язків, є гострими професійними захворюваннями, причини та обставини яких мають бути розслідувані.

Зокрема, в рамках цієї роботи Управлінням Держпраці у Миколаївській області щоденно відслідковує відомості щодо захворювання медиків на COVID-19, аналізує подання роботодавцями повідомлень про нещасний випадок / гостре професійне захворювання медпрацівників. Факти неподання повідомлень про нещасний випадок / гостре професійне захворювання (отруєння) контролюються посадовими особами Управління Держпраці.

Так, за результатами позапланової перевірки за неподання повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання на COVID-19 молодшої медсестри, керівника приватної стоматології притягнуто до адміністративної відповідальності.

Роботодавець визнав порушення та сплатив штраф.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70342

Наказ про своєчасне повідомлення про нещасні випадки

Про всі нещасні випадки, професійні захворювання, загоряння, пожежі та аварійні ситуації на підприємстві необхідно негайно сповістити безпосереднього керівника робіт, службу охорони праці підприємства або іншу уповноважену особу. Кого саме та в яких випадках сповіщати, визначте в наказі, зразок якого пропонуємо вам скачати.
19841

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
47544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді