18 серпня 2020 року набув чинності наказ МОЗ від 14.07.2020 № 1596 «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин у повітрі робочої зони» (далі — Наказ № 1596). Він затвердив нові, науково обґрунтовані дані гігієнічних нормативів і регламентів хімічних речовин у повітрі робочої зони.
⚡️ Не провели атестацію. Які наслідки?
Управління Держпраці у Миколаївській області нагадало, що негативний вплив дії хімічних і біологічних речовин на стан здоров’я працівників створює загрозу професійних захворювань та втрати працездатності. Будь-який небезпечний фактор фізичної, хімічної, біологічної природи, присутній у середовищі життєдіяльності людини, підлягає гігієнічній регламентації.
Кількісні та якісні характеристики небезпечних виробничих факторів визначають під час атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація). Це обов’язкова норма, яка забезпечує формування безпечних умов праці на робочих місцях. Під час атестації для визначення категорій осіб, які підлягають обов’язковому медичному огляду, необхідно застосовувати Наказ № 1596.
Одночасно ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» наказом від 24.04.2019 №111 відновив дію ГОСТ 12.1.005-88 «Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны» на період до 01.01. 2022 року.
Таким чином, гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища та трудового процесу під час атестації мають відповідати перш за все Наказу № 1596. Але до 01 січня 2022 року проводити атестацію можна, дотримуючись одночасно обох нормативно-правових актів. Надалі ж необхідно застосовувати виключно Наказ № 1596.
Наказ №1596 також мають враховувати лабораторії, які здійснюють дослідження хімічних факторів виробничого середовища.
Ця новина вже на Facebook, поділіться з колегами.