Мінекономіки планує доповнити трудове законодавство поняттям «нічний працівник» та внести зміни до статті 54 Кодексу законів про працю.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час» (далі — Проєкт).
За Проєктом до нічних працівників належатимуть працівники, які працюють у нічний час не менше ніж 4 години щоденного робочого часу та не менше ніж 1/4 річної норми робочого часу. Робочий час нічних працівників не має перевищувати 8 годин упродовж періоду тривалістю двадцять чотири години.
Відповідно до Проєкту роботодавці будуть зобов’язані повідомляти Держпраці про використання роботи нічних працівників та за власні кошти за бажанням таких працівників організувати їх попередні (під час прийняття на роботу), періодичні та позачергові (протягом трудової діяльності) медогляди.
Джерело: Федерація профспілок України
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець