Мінекономіки планує доповнити трудове законодавство поняттям «нічний працівник» та внести зміни до статті 54 Кодексу законів про працю.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час» (далі — Проєкт).
За Проєктом до нічних працівників належатимуть працівники, які працюють у нічний час не менше ніж 4 години щоденного робочого часу та не менше ніж 1/4 річної норми робочого часу. Робочий час нічних працівників не має перевищувати 8 годин упродовж періоду тривалістю двадцять чотири години.
Відповідно до Проєкту роботодавці будуть зобов’язані повідомляти Держпраці про використання роботи нічних працівників та за власні кошти за бажанням таких працівників організувати їх попередні (під час прийняття на роботу), періодичні та позачергові (протягом трудової діяльності) медогляди.
Джерело: Федерація профспілок України
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.