Чому Держпраці оштрафувала керівника, який повідомив про нещасний випадок з працівником?

Вчитись на своїх помилках завжди болючіше, ніж на помилках інших. Дізнайтеся, за що можуть «покарати грошима», попри те що ви повідомили Держпраці про нещасний випадок на виробництві.

Чому Держпраці оштрафувала керівника, який повідомив про нещасний випадок з працівником?

Управління Держпраці у Миколаївській області нагадало, що роботодавець у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо зобов’язаний протягом двох годин повідомити територіальний орган Держпраці з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337 (далі — Порядок № 337).

☝ Розслідування нещасних випадків: яку документацію оформити

Пункт 3 Порядку № 337 встановлює, що прихований нещасний випадок на виробництві — це нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив в установлений строк відповідним органам й установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не провела комісія підприємства.

Так, керівник одного з Миколаївських хлібзаводів повідомив:

20 серпня 2020 о 6.30 ранку водій підприємства потравив у дорожньо-транспортну пригоду, в результаті якої отримав струс головного мозку.

Однак повідомлення надійшло з запізненням, лише 26 серпня 2020 року.

За зазначеним фактом на керівника підприємства складено протокол про адміністративне порушення згідно з частиною 6 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керівник своє порушення визнав та сплатив штраф у розмірі 680 гривень.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить в обов'язки комісії з розслідування нещасного випадку

Для розслідування нещасних випадків, що не підлягають спеціальному розслідуванню, за наказом роботодавця на підприємстві утворюється комісія з розслідування нещасного випадку. Детальніше про склад комісії, її обов’язки і повноваження та про особливості створення комісії під час війни дізнайтеся зі статті.
49207

Інструкція з надання домедичної допомоги

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, саме від ваших дій залежатиме життя та здоров’я потерпілого. Як правильно діяти в критичній ситуації, підкаже Інструкція з надання домедичної допомоги. Скачайте зразок інструкції, розроблений експертом.
186219

Акт службового розслідування порушень вимог безпеки

Після того, як комісія зі службового розслідування встановила причини, винних осіб і зміст порушень, вона складає акт службового розслідування. Скачайте Акт службового розслідування: зразок, розроблений експертом
9113

Службове розслідування порушень вимог безпеки

Якщо порушення вимог безпеки на виробництві спричинило негативні наслідки, зокрема призвело до матеріальних збитків або травмування працівника, роботодавець може ініціювати службове розслідування. У статті підкажемо, як проводити службове розслідування та надамо зразки супутніх документів.
80999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді