Управління Держпраці у Миколаївській області нагадало, що роботодавець у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо зобов’язаний протягом двох годин повідомити територіальний орган Держпраці з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337 (далі — Порядок № 337).
☝ Розслідування нещасних випадків: яку документацію оформити
Пункт 3 Порядку № 337 встановлює, що прихований нещасний випадок на виробництві — це нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив в установлений строк відповідним органам й установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не провела комісія підприємства.
Так, керівник одного з Миколаївських хлібзаводів повідомив:
20 серпня 2020 о 6.30 ранку водій підприємства потравив у дорожньо-транспортну пригоду, в результаті якої отримав струс головного мозку.
Однак повідомлення надійшло з запізненням, лише 26 серпня 2020 року.
За зазначеним фактом на керівника підприємства складено протокол про адміністративне порушення згідно з частиною 6 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Керівник своє порушення визнав та сплатив штраф у розмірі 680 гривень.