Ознайомлювати працівників з інструкціями з ОП роботодавці зможуть за допомогою відеозв’язку

Нардепи планують розділити поняття дистанційної та надомної роботи і внести відповідні зміни до законодавчих актів. Які наслідки для роботодавців та працівників-дистанційників?
Ознайомлювати працівників з інструкціями про охорону праці роботодавці зможуть за допомогою відеозв’язку

У ВРУ зареєстрували законопроєкт № 4051, який передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю та Закону про охорону праці. Депутати пропонують врегулювати окремими статтями в КЗпП гнучкий режим робочого часу, надомну та дистанційну роботу.

Інструкція з ОП під час дистанційної (надомної) роботи в умовах карантину

Відповідно до чинного законодавством роботодавець зобов’язаний забезпечити належні та безпечні умови праці для всіх працівників, у тому числі й тих, які працюють вдома чи в іншому місці на власний розсуд. Але в окремих випадках зазначені норми об’єктивно неможливо виконати. Це створює підґрунтя для чисельних конфліктів роботодавців, працівників і контролюючих органів, підвищує корупційні ризики, сприяє подальшій тінізації ринку праці та демотивує роботодавців укладати трудові договори з працівниками, які фактично працюють поза приміщеннями чи територією роботодавця. Тому народні депутати пропонують внести зміни, які допоможуть встановити чіткі та зрозумілі умови для дистанційної або надомної роботи, зокрема:

  • запровадити два самостійні види роботи — дистанційну та надомну;
  • роботодавець під час укладення трудового договору про дистанційну або надомну роботу має право отримувати відомості про місце проживання працівника або інше місце за його вибором, де він виконуватиме трудову функцію;
  • працівник може поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця;
  • працівник ознайомлюється з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами у письмовій формі шляхом обміну електронними документами;
  • працівник дистанційно ознайомлюється з вимогами охорони праці за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку;
  • власник або уповноважений ним орган зобов’язаний забезпечити нешкідливі та безпечні умови праці на робочих місцях на території і в приміщеннях власника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8539

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1457

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2870

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37472

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді