Ознайомлювати працівників з інструкціями з ОП роботодавці зможуть за допомогою відеозв’язку

Нардепи планують розділити поняття дистанційної та надомної роботи і внести відповідні зміни до законодавчих актів. Які наслідки для роботодавців та працівників-дистанційників?
Ознайомлювати працівників з інструкціями про охорону праці роботодавці зможуть за допомогою відеозв’язку

У ВРУ зареєстрували законопроєкт № 4051, який передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю та Закону про охорону праці. Депутати пропонують врегулювати окремими статтями в КЗпП гнучкий режим робочого часу, надомну та дистанційну роботу.

Інструкція з ОП під час дистанційної (надомної) роботи в умовах карантину

Відповідно до чинного законодавством роботодавець зобов’язаний забезпечити належні та безпечні умови праці для всіх працівників, у тому числі й тих, які працюють вдома чи в іншому місці на власний розсуд. Але в окремих випадках зазначені норми об’єктивно неможливо виконати. Це створює підґрунтя для чисельних конфліктів роботодавців, працівників і контролюючих органів, підвищує корупційні ризики, сприяє подальшій тінізації ринку праці та демотивує роботодавців укладати трудові договори з працівниками, які фактично працюють поза приміщеннями чи територією роботодавця. Тому народні депутати пропонують внести зміни, які допоможуть встановити чіткі та зрозумілі умови для дистанційної або надомної роботи, зокрема:

  • запровадити два самостійні види роботи — дистанційну та надомну;
  • роботодавець під час укладення трудового договору про дистанційну або надомну роботу має право отримувати відомості про місце проживання працівника або інше місце за його вибором, де він виконуватиме трудову функцію;
  • працівник може поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця;
  • працівник ознайомлюється з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами у письмовій формі шляхом обміну електронними документами;
  • працівник дистанційно ознайомлюється з вимогами охорони праці за допомогою сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку;
  • власник або уповноважений ним орган зобов’язаний забезпечити нешкідливі та безпечні умови праці на робочих місцях на території і в приміщеннях власника.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді