Держпраці роз’яснила, які організації мають право проводити технічний огляд ТТЗ перед їх реєстрацією

Перед тим як віддати свій транспортний засіб на техогляд, перевірте, чи відповідає організація ключовим вимогам.

Держпраці роз’яснила, які організації мають право проводити технічний огляд ТТЗ перед їх реєстрацією

Постановою КМУ від 08.07.2020 № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», що набрала чинність 23.07.2020, (далі — Постанова № 617) внесено зміни, зокрема, до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою КМУ від 06.01.2010 р. № 8 (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 9 Порядку перед реєстрацією кожного технологічного транспортного засобу (ТТЗ) проводиться його державний технічний огляд (техогляд). Складається відповідний акт технічного огляду і видається талон, зразок якого затверджується Держпраці.

Техогляд технологічних транспортних засобів в таких випадках проводиться експертними організаціями, які мають підтверджену компетенцію для провадження інспекційної діяльності як третя сторона відповідно до законодавства (далі — експертні організації).

Які вимоги безпеки до робочого місця водія

Відповідно до Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва, затверджених наказом Мінсоцполітики 12.04.2018 № 507, зареєстрованого в Мінюсті 07.05.2018 за № 569/32021, експертна організація має бути акредитованою Національним агентством з акредитації України як орган з інспектування, що здійснює інспектування як третя сторона.

Вимоги до компетентності органів, які здійснюють інспектування, регламентовані міжнародним стандартом ISO/IEC 17020:2012 «Оцінювання відповідності. Вимоги щодо діяльності різних типів органів, що здійснюють інспектування».

Таким чином, техогляд ТТЗ проводиться експертними організаціями, які:

  • акредитовані Національним агентством з акредитації України;
  • мають у своїй сфері акредитації відповідний вид інспектування — технічний огляд технологічних транспортних засобів.

Акти техогляду, проведеного зазначеними експертними організаціями з 23.07.2020, є підставою для здійснення реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації та зняття з обліку технологічних транспортних засобів.

Увага! Подання заяви власником технологічного транспортного засобу, зокрема, разом з актом технічного огляду, складеного за його результатами, проведеного експертно-технічними центрами, що належать до сфери управління Держпраці до 23.07.2020, але подані до центру надання адміністративних послуг після 23.07.2020, не є підставою для відмови у здійсненні реєстрації, перереєстрації, тимчасової реєстрації та зняття з обліку технологічних транспортних засобів.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64454

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5309

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67170

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40406

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді