В яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) та статті 97 Кодексу законів про працю України підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників.

У випадку застосування відрядної форми оплати праці за відрядними розцінками, розмір основної заробітної плати залежить від обсягу виконуваної роботи. Норми праці мають бути технічно та економічно обгрунтованими.

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону про оплату праці).

Статтею 3 Закону про оплату праці встановлено, що оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Однак розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати відповідно до абзацу 2 статті 21 про оплату праці у разі:

  • невиконання норм виробітку,
  • виготовлення продукції, що виявилася браком,
  • з інших, передбачених законодавством причин, які мали місце з вини працівника.

Тож, якщо працівник не виконав місячної норми праці, то оплата його праці здійснюється пропорційно відпрацьованій нормі праці або залежно від виробітку і може бути меншою за мінімальну заробітну плату.
 

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Експертус Тиждень», редактор «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді