В яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну

Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України у листі від 10.04.2014 № 421/13/84-14 повідомив, у яких випадках зарплата може бути меншою за мінімальну.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) та статті 97 Кодексу законів про працю України підприємства госпрозрахункової сфери самостійно в колективному договорі встановлюють умови та розміри оплати праці працівників.

У випадку застосування відрядної форми оплати праці за відрядними розцінками, розмір основної заробітної плати залежить від обсягу виконуваної роботи. Норми праці мають бути технічно та економічно обгрунтованими.

Працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору (ст. 21 Закону про оплату праці).

Статтею 3 Закону про оплату праці встановлено, що оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути меншою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

Однак розмір заробітної плати може бути нижчим за встановлений трудовим договором та мінімальний розмір заробітної плати відповідно до абзацу 2 статті 21 про оплату праці у разі:

  • невиконання норм виробітку,
  • виготовлення продукції, що виявилася браком,
  • з інших, передбачених законодавством причин, які мали місце з вини працівника.

Тож, якщо працівник не виконав місячної норми праці, то оплата його праці здійснюється пропорційно відпрацьованій нормі праці або залежно від виробітку і може бути меншою за мінімальну заробітну плату.
 

Підготувала Ольга Янчіцька,

головний редактор газети «Експертус Тиждень», редактор «Експертус Кадри»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31748

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162929

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді