Розраховуємо лікарняні: покроковий алгоритм від ФСС з ТВП

Фахівці ФСС з ТВП повідомили, як розраховувати лікарняні, якщо у застрахованої особи страховий стаж протягом останніх 12 місяців менше 6 місяців

Фахівці ФСС з ТВП повідомили, як розраховувати лікарняні, якщо у застрахованої особи страховий стаж протягом останніх 12 місяців менше 6 місяців. А саме:

  1. Розраховуємо середню зарплату із фактично нарахованої зарплати за розрахунковий період.
  2. Визначаємо денну виплату з урахуванням страхового стажу працівника. Для цього середню зарплату множимо на відповідний відсоток розміру середньої зарплати.
  3. Визначаємо середню зарплату із розрахунку мінімальної зарплати, шляхом ділення її на кількість робочих днів цього місяця за графіком роботи підприємства.
  4. Порівнюємо середню зарплату із фактичних виплат та середню зарплату із мінімальної зарплати. Якщо перший показник більший, то для оплати лікарняних використовують середню зарплату, розраховану із розміру мінімальної зарплати.

Також фахівці ФСС з ТВП повідомили, що роз’яснення питання оплати перших п’яти днів непрацездатності — прерогатива Мінсоцполітики.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді