Співробітники поліції зможуть проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника, якщо він перешкоджає перевірці пожежної безпеки.
У парламенті зареєстровано законопроєкт № 3931. Документом пропонується ввести нову статтю у Кодекс про адміністративні правопорушення «Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок».
За перешкоджання може загрожувати штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17–34 тисячі гривень. За повторне вчинення правопорушення протягом року — від двох до трьох тисяч таких мінімумів, що складає 34–51 тис. грн.
Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки
Також, згідно з документом, поліцейські і посадові особи органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки отримують повноваження складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 18514 Кодексу.
Кабінет Міністрів наголошує, що правопорушники можуть не давати оформити протокол. У зв’язку з цим співробітникам поліції хочуть дозволити проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника, якщо він перешкоджає перевірці пожежної безпеки.
Джерело: Судово-юридична газета
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.