Співробітники поліції зможуть проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника, якщо він перешкоджає перевірці пожежної безпеки.

У парламенті зареєстровано законопроєкт № 3931. Документом пропонується ввести нову статтю у Кодекс про адміністративні правопорушення «Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок».
За перешкоджання може загрожувати штраф у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17–34 тисячі гривень. За повторне вчинення правопорушення протягом року — від двох до трьох тисяч таких мінімумів, що складає 34–51 тис. грн.
Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки
Також, згідно з документом, поліцейські і посадові особи органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки отримують повноваження складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 18514 Кодексу.
Кабінет Міністрів наголошує, що правопорушники можуть не давати оформити протокол. У зв’язку з цим співробітникам поліції хочуть дозволити проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника, якщо він перешкоджає перевірці пожежної безпеки.
Джерело: Судово-юридична газета
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.