Затвердження форм документів покликане оптимізувати проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, охорону праці, промислову безпеку, гігієну праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого тощо.
Проєкт наказу Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці» (далі – Проєкт) розроблено відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням вимог Методики розроблення уніфікованих форм актів за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою КМУ від 10.05.2018 № 342.
Перелік документів для перевірки стану ОП на підприємстві
Проєкт має врегулювати і актуалізувати процедури оформлення результатів здійснення державного нагляду (контролю), забезпечити єдиний підхід до складання розпорядчих документів за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) Держпраці та її територіальними органами, удосконалення системи державного нагляду (контролю), спрощення процедури проведення таких заходів.
Пропозиції та зауваження до Проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:
- Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
- e-mail: [email protected];
- факс/тел.: (044) 278-66-16.
Джерело: Держпраці
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.