Затвердження форм документів покликане оптимізувати проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю, охорону праці, промислову безпеку, гігієну праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого тощо.

Проєкт наказу Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці» (далі – Проєкт) розроблено відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з урахуванням вимог Методики розроблення уніфікованих форм актів за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), затвердженої постановою КМУ від 10.05.2018 № 342.
Перелік документів для перевірки стану ОП на підприємстві
Проєкт має врегулювати і актуалізувати процедури оформлення результатів здійснення державного нагляду (контролю), забезпечити єдиний підхід до складання розпорядчих документів за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) Держпраці та її територіальними органами, удосконалення системи державного нагляду (контролю), спрощення процедури проведення таких заходів.
Пропозиції та зауваження до Проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:
- Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
- e-mail: [email protected];
- факс/тел.: (044) 278-66-16.
Джерело: Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.