Вимоги щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт — проєкт від Держпраці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Вимоги поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють розробку родовищ твердих корисних копалин, а також інших суб’єктів господарювання, які здійснюють проєктування, будівництво (реконструкцію) та експлуатацію будівель, споруд та інших об’єктів на площах залягання корисних копалин загальнодержавного значення, та/або власників таких об’єктів. Ознайомтеся з проєктом, щоб мати змогу внести свої пропозиції та зауваження.

Вимоги щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт — проєкт від Держпраці


Держпраці розробила проєкт наказу Мінекономрозвитку «Про затвердження Вимог щодо забезпечення заходів охорони об’єктів поверхні в умовах шкідливого впливу гірничих робіт» (далі — Проєкт). Створення Проєкту обумовлено необхідністю охорони об’єктів поверхні від шкідливого впливу гірничих робіт.

На сьогодні, питання погодження питань ведення гірничих робіт під забудованими територіями і природними об’єктами залишилось не врегульованим, оскільки Інструкція про порядок затвердження заходів з охорони будівель, споруд і природних об’єктів від шкідливого впливу гірських розробок, затверджена постановою Держгіртехнагляду СРСР 26.02.1986, розпорядженням КМУ від 18.12.2017 № 1022-р визнана такою, що не застосовується на території України. Інструкція про порядок погодження підробки залізничних шляхів на вугільних та сланцевих родовищах СРСР, затверджена Державним комітетом з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничого нагляду при Раді Міністрів СРСР 26.08.1969 (далі — Інструкція), не враховує зміни у законодавстві, які регулюють гірничі відносини та відносини, пов’язані із надрокористуванням, та, відповідно до Постанови ВРУ від 12.09.1991 № 1545-XII «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР», діє лише в частині, що не суперечить чинному законодавству України.

Шкідливі умови праці на підприємстві: що повинен робити роботодавець

Проєкт встановлює організаційні та технічні вимоги щодо здійснення заходів, спрямованих на дотримання користувачами надр вимог гірничого законодавства та законодавства про надра в частині забезпечення безпеки людей, майна, споруд, та об’єктів навколишнього природного середовища під час користування надрами, зокрема, заходів щодо охорони зазначених об’єктів від шкідливого впливу гірничих розробок, обумовлених зрушенням і деформацією гірських порід і земної поверхні, отримання погодження на проведення гірничих виробок в межах запобіжних ціликів.

Пропозиції та зауваження до Проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою:

  • Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14;
  • e-mail: [email protected];
  • факс/тел.: (044) 289 30 31.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
960

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді