Майже 60% нещасних випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причини. Така статистика — привід для фахівців з охорони праці ще раз проаналізували свою роботу, а працівникам збагнули, як важливо дотримуватися правил охорони праці.

Державна служба України з питань праці оприлюднила на своєму офіційному сайті інфографіку щодо стану виробничого травматизму за І півріччя 2020 року.
Серед причин нещасних випадків зі смертельним наслідком переважають (58, 7%) організаційні. Тобто, працівники нехтують вимогами інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій, порушують правила безпеки та технологічного процесу. Друге місце в антирейтингу (26,4%) посідають психофізичні, техногенні, природні, екологічні та соціальні причини. На третьому місці — технічні (14,9%).
Загалом у червні від початку 2020 року стан виробничого травматизму різко зріс. За перше півріччя поточного року на підприємствах і в організаціях виробничі травми отримали 2298 особи, зокрема 208 — смертельні.


Нагадуємо, що наразі додаткову небезпеку становить гостра респіраторна хвороба COVID-19. Для деяких категорій працівників вона входить до переліку професійних захворювань. Бережіть себе та своїх працівників, а редакція журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» допоможе створити безпечні умов праці в будь-якій ситуації.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.