Для кого діагноз COVID-19 визнають професійним захворюванням

Коронавірусна інфекція — професійне захворювання лише для працівників певних категорій. Щоб встановити, що працівник захворів на COVID-19 через виконання службових обов’язків, дотримуйтесь алгоритму.

Як встановити зв'язок захворювання на COVID-19 з умовами праці — алгоритм

Акт за формою Н-1Скачати бланк
Акт за формою Н-1Скачати зразок заповнення


Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням для таких категорій працівників:

  • медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
  • працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
  • працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

▶ Інструкція з ОП під час роботи на підприємстві в умовах карантину ◀

Алгоритм встановлення зв’язку захворювання з умовами праці складається із 7 кроків:

  1. заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФСС, установу, де працює потерпілий.
  2. Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФСС, тощо.
  3. Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
  4. Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).
  5. Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.
  6. Комісія складає

    акт за формою Н-1

    , який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.
  7. Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді