Для кого діагноз COVID-19 визнають професійним захворюванням

Коронавірусна інфекція — професійне захворювання лише для працівників певних категорій. Щоб встановити, що працівник захворів на COVID-19 через виконання службових обов’язків, дотримуйтесь алгоритму.

Як встановити зв'язок захворювання на COVID-19 з умовами праці — алгоритм

Акт за формою Н-1Скачати бланк
Акт за формою Н-1Скачати зразок заповнення


Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням для таких категорій працівників:

 • медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
 • працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
 • працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

▶ Інструкція з ОП під час роботи на підприємстві в умовах карантину ◀

Алгоритм встановлення зв’язку захворювання з умовами праці складається із 7 кроків:

 1. заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФСС, установу, де працює потерпілий.
 2. Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФСС, тощо.
 3. Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
 4. Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).
 5. Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.
 6. Комісія складає

  акт за формою Н-1

  , який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.
 7. Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40310

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді