Для кого діагноз COVID-19 визнають професійним захворюванням

Коронавірусна інфекція — професійне захворювання лише для працівників певних категорій. Щоб встановити, що працівник захворів на COVID-19 через виконання службових обов’язків, дотримуйтесь алгоритму.

Як встановити зв'язок захворювання на COVID-19 з умовами праці — алгоритм

Акт за формою Н-1Скачати бланк
Акт за формою Н-1Скачати зразок заповнення


Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням для таких категорій працівників:

  • медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
  • працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
  • працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

▶ Інструкція з ОП під час роботи на підприємстві в умовах карантину ◀

Алгоритм встановлення зв’язку захворювання з умовами праці складається із 7 кроків:

  1. заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФСС, установу, де працює потерпілий.
  2. Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФСС, тощо.
  3. Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
  4. Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).
  5. Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.
  6. Комісія складає

    акт за формою Н-1

    , який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.
  7. Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді