Для кого діагноз COVID-19 визнають професійним захворюванням

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Коронавірусна інфекція — професійне захворювання лише для працівників певних категорій. Щоб встановити, що працівник захворів на COVID-19 через виконання службових обов’язків, дотримуйтесь алгоритму.

Як встановити зв'язок захворювання на COVID-19 з умовами праці — алгоритм

Акт за формою Н-1Скачати бланк
Акт за формою Н-1Скачати зразок заповнення


Управління Держпраці у Чернівецькій області нагадує, що випадок інфікування коронавірусною інфекцією є професійним захворюванням для таких категорій працівників:

  • медичні та інші працівники, що виконують професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб;
  • працівники, які надають медичну допомогу хворим на інфекційні захворювання;
  • працівники, котрі проводять роботу з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, а також проводять дезінфекційні заходи тощо.

▶ Інструкція з ОП під час роботи на підприємстві в умовах карантину ◀

Алгоритм встановлення зв’язку захворювання з умовами праці складається із 7 кроків:

  1. заклад охорони здоров’я, що встановив діагноз, зобов’язаний негайно повідомити територіальний орган Держпраці України, ФСС, установу, де працює потерпілий.
  2. Роботодавець зобов’язаний упродовж двох годин з моменту отримання повідомлення від медичної установи, інформувати про це територіальний орган Держпраці, ФСС, тощо.
  3. Роботодавець не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про факт захворювання на коронавірусну хворобу працівника утворює комісію з розслідування.
  4. Розслідування випадку захворювання проводиться упродовж п’яти робочих днів з дня утворення комісії (15 робочих днів у разі спеціального розслідування).
  5. Комісія (або спеціальна комісія) ухвалює рішення щодо пов’язаності випадку з виробництвом.
  6. Комісія складає

    акт за формою Н-1

    , який надсилається роботодавцем потерпілому за результатами розслідування.
  7. Працівник, який отримав акт за формою Н-1, має право на оплату витрат на медичну допомогу, проведення медичної, профілактичної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112840

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
108911

Експлуатуємо атракціонну техніку безпечно

Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
2952

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
38163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді